rozmiar czcionki: A | A | A

Dzień Polski w Pradze

06.06.2022 08:08

4 czerwca 2022 roku w Pradze w ogrodach Ambasady RP w Republice Czeskiej zorganizowane zostało cykliczne wydarzenie pn. Dzień Polski. Sejmik Województwa reprezentowali Radni: Anna Brok, Ewelina Szydłowska-Kędziera, Anna Michalska, Monika Włodarczyk, Teresa Zembik, Tytus Czartoryski, Mirosław Lubiński, Damian Mrozek.

Przed rozpoczęciem Dnia Polskiego zorganizowane zostało spotkanie z dr Maciejem Ruczajem, dyrektorem Instytutu Polskiego, podczas którego Radni Województwa Dolnośląskiego mieli okazję porozmawiać o działaniach instytucji oraz sytuacji społeczno-politycznej w Republice Czeskiej.


Dzień Polski w ogrodach Ambasady RP w Pradze to świetna okazja do zaprezentowania atrakcji turystycznych oraz piękna Dolnego Śląska i tym samym zachęcania do odwiedzania naszego regionu. Mamy się czym pochwalić! Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, warsztaty, regionalne przysmaki oraz lokalne produkty przygotowane przez 14 dolnośląskich wystawców.


Prezentację Dolnego Śląska odwiedził Martin Baxa, Minister Kultury Republiki Czeskiej. Była to pierwsza wizyta przedstawiciela władz Republiki Czeskiej na obchodach Dnia Polskiego w Pradze, co podniosło rangę tego wydarzenia.


Wydarzenie to jest prezentacją Polski, jej regionów, atrakcji, dań, napojów. Mieszkańcy Pragi, goście z innych czeskich regionów, obywatele innych krajów mają możliwość poznania Polski dzięki interaktywnym prezentacjom, otrzymują nieodpłatne materiały promocyjne i przekonują się, że to, co polskie jest wyjątkowe i godne poznania.