rozmiar czcionki: A | A | A

Trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA Sejmiku...

Dodano: 31-03-2024

W 2024 roku po raz siedemnasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[more]

LXVIII sesja Sejmiku

Dodano: 22-03-2024

Przewodniczący Jerzy Pokój rozpoczął LXVIII sesję Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przywitaniem gości z Norwegii, z którymi – jako Dolny Śląsk - nawiązaliśmy współpracę międzyregionalną. O możliwościach wzajemnej wymiany doświadczeń w zakresie gospodarki, produkcji żywności, ochrony środowiska, rybołówstwa, szkolnictwa wyższego i zielonej energii mówił Svein Øien Eggesvik – Przewodniczący rządu Okręgu Nordland. Tego dnia nawiązaliśmy także współpracę z Bawarią....

[more]

Nadzwyczajna LXVII sesja Sejmiku

Dodano: 12-03-2024

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbyła się 11 marca 2024 r., na wniosek Radnych z Klubu KO, poświęcona była gospodarce odpadami i ochronie wody w rzece Odrze. Przewodniczący Sejmiku poddał pod głosowanie wnioski mieszkańców Dolnego Śląska o zabranie głosu podczas sesji. Radni jednomyślnie podjęli decyzje o dopuszczeniu gości do głosu. Gościem był również Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń.

[more]

LXV sesja Sejmiku

Dodano: 01-02-2024

1 lutego 2024 r. Radni Województwa jednomyślnie podjęli uchwałę w sprawie Rezolucji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego ustanawiającej w Województwie Dolnośląskim „ROK 2024 ROKIEM GÓR OTWARTYCH DLA WSZYSTKICH”.

[more]

LXIV sesja Sejmiku

Dodano: 01-02-2024

1 lutego na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z funkcji przewodniczącego odwołany został Andrzej Jaroch z Prawa i Sprawiedliwości. W głosowaniu 23 głosy były za odwołaniem, 13 przeciw. Na nowego przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego został wybrany Jerzy Pokój z Koalicji Obywatelskiej. Za oddało głos 18 Radnych Województwa, przeciwko było 16, a jeden wstrzymał się od głosu.

[more]

LXIII sesja - Sejmik przyjął budżet na rok 2024

Dodano: 28-12-2023

Radni Województwa Dolnośląskiego przyjęli budżet na rok 2024. Przyszłoroczny budżet Dolnego Śląska wynosi blisko 3 miliardy złotych. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na transport i ochronę zdrowia.

[more]

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2024 roku!

Dodano: 19-12-2023

BOŻE NARODZENIE AD2023   Szanowni Państwo, Przyjaciele, Znajomi, Drodzy Mieszkańcy Dolnego Śląska !   Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2024 roku. Dobiega też końca najdłuższa kadencja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w całym 25-leciu istnienia Samorządu Województwa. Zrobiliśmy rekordowo dużo dla wzrostu zamożności i jakości życia wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska. Jesteśmy o krok od przekroczenia poziomu średniej wartości PKB na mieszkańca Unii...

[more]