rozmiar czcionki: A | A | A

LVIII sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 15-09-2023

Sesja zaczęła się miłym akcentem - wręczeniem Srebrnej Odznaki Zasłużona dla Województwa Dolnośląskiego pani Jolancie Terleckiej, która wśród wielu swych aktywności na rzecz społeczności Dolnoślązaków jest założycielką Zespołu Pieśni Cyraneczki, który tworzą ludzie z miłości do śpiewania.

[more]

ZASŁUŻONA DLA WOJEWÓDZWA DOLNOŚLĄSKIEGO - pani Sołtys Gorzanowa - JOLANTA TERLECKA

Dodano: 14-09-2023

Podczas LVIII sesji Sejmiku Przewodniczący Andrzej Jaroch i Marszałek Cezary Przybylski wręczyli srebrną odznakę ZASŁUŻONY DLA WOJEWÓDZWA DOLNOŚLĄSKIEGO pani Sołtys Gorzanowa - JOLANCIE TERLECKIEJ. Wnioskodawcą odznaczenia była Radny Województwa Jerzy Dec.

[more]

LVII sesja Sejmiku

Dodano: 14-07-2023

Dzisiejsza sesja Sejmiku rozpoczęła się d uroczystego wręczenia  Panu Waldemarowi Woźniakowi  Złotej Odznaki „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Kwietniową uchwałą Radni przyznali Złotą Odznakę "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego" Waldemarowi Woźniakowi - niesamowitemu społecznikowi, który w ciągu kilku ostatnich lat nieustająco dba o czystość swego otoczenia - do dzisiaj zebrał już ponad 250 ton śmieci, nieustannie szuka nowych miejsc do sprzątania - choć...

[more]

LIV sesja Sejmiku

Dodano: 19-05-2023

Podczas LIV sesji Sejmiku odbyła się debata nad Raportem o stanie Województwa Dolnośląskiego za rok 2022 i nad zatwierdzeniem wykonania budżetu w roku 2022.

[more]

Sejmik obradował na Polanie Jakuszyckiej

Dodano: 21-04-2023

Wszystko za sprawą wyjazdowej LIII sesji, która odbyła się w Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka. W porządku obrad wyjazdowej sesji znalazły się między innymi - program opieki nad zabytkami, przyznanie Odznak Honorowych „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego", a także pakiet uchwał drogowych.

[more]

Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego -trwa przyjmowanie...

Dodano: 31-03-2023

W 2023 roku po raz szesnasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[more]

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 30-03-2023

W związku z organizacją wyborów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Kancelaria Sejmiku Województwa publikuje uchwałę Komisji Wyborczej oraz formularz zgłoszenia kandydata na radnego wraz z klauzulą informacyjną.

[more]