rozmiar czcionki: A | A | A


II Festiwal Tradycji Dolnego Śląska zakończony

Dodano: 27-10-2009

Impreza, która odbyła się w dniach 24-25 października br. w Operze Wrocławskiej cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród Dolnoślązaków.

[more]

Rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska 2009"

Dodano: 27-10-2009

Mościsko, Wojbórz i Włóki to zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Piękna Wieś Dolnośląska”. W dniu 22.10.2009r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszone zostały wyniki I edycji konkursu.

[more]

Reprezentanci Polonii brazylijskiej gościli na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-10-2009

W dniach 21-25 października w Województwie Dolnośląskim złożyła wizytę delegacja z Dom Feliciano w Brazylii. Przedstawiciele Polonii wzięli udział w konferencji „Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich – doświadczenia regionów”.

[more]

Festiwal Tradycji Dolnego Śląska

Dodano: 20-10-2009

W dniach 24-25 października w Operze Wrocławskiej odbędzie się druga już edycja Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska. Inicjatorem i organizatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Kolejne miliony dla dolnośląskiej wsi

Dodano: 24-09-2009

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę Zarządu Województwa w sprawie podziału pieniędzy na realizację projektów zgłoszonych do konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Prawie dwa miliony złotych pochodzące z budżetu województwa dolnośląskiego otrzymają gminy na realizację zadań, których celem jest stworzenie lepszych warunków dla rozwoju społeczno-ekonomicznego miejscowości wiejskich oraz zaktywizowanie ich mieszkańców.

[more]

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra Food w Poznaniu.

Dodano: 22-09-2009

W dniach 14-17 września br. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra Food. Targi zgromadziły wystawców z niemal 40 krajów świata m.in. Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Austrii, Portugalii, Turcji, Chin, Sri Lanki, a także Litwy, Czech i Słowacji.

[more]

2. Święto Pierogów w Paszowicach

Dodano: 17-09-2009

W niedzielę, 30 sierpnia br., parafia w Paszowicach organizowała dożynki parafialne. Już drugi rok z rzędu uroczystość została połączona ze Świętem Pierogów, które było głównym punktem ceremoniału dożynkowego. Patronat honorowy nad obchodami objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Stanisław Longawa.

[more]