rozmiar czcionki: A | A | A


XI Doroczny Kongres Odnowy Wsi

Dodano: 14-12-2021

W dniach 9 -10 grudnia 2021 r. w Centrum Kongresowo - Wypoczynkowym na Zamku Kliczków odbył się XI Doroczny Kongres Odnowy Wsi.

[more]

II edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Dodano: 08-12-2021

Konkurs jest inicjatywą Małżonki Prezydenta RP. W ramach dwuetapowego wydarzenia wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność polega m.in. na podtrzymywaniu i utrwalaniu rodzimego folkloru, tradycji i obyczajów regionalnych, wychowywaniu młodego pokolenia w poszanowaniu tradycyjnych wartości, wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości kobiet czy pielęgnowaniu historii otoczenia.

[more]

Ogólnopolski konkurs „My i RYBY – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół...

Dodano: 07-12-2021

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „My i RYBY – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas?” organizowanym dla dzieci szkół podstawowych. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy wśród społeczeństwa, uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – o roli Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, jego wkładzie w rozwój ekonomiczny i społeczny sektora rybackiego i obszarów zależnych od rybactwa w Polsce. Zadaniem...

[more]

Podsumowanie konkursów dotyczących PROW 2014-2020

Dodano: 06-12-2021

2 grudnia br. we Wrocławiu podsumowano 3 konkursy dotyczące Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które ogłosił w 2021 roku Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Targi Internationale Grüne Woche 2022 w Berlinie zostały odwołane

Dodano: 29-11-2021

Organizatorzy berlińskich targów Rolno-Spożywczych „Internationale Grüne Woche 2022”  poinformowali o odwołaniu tegorocznej imprezy, która miała odbyć się od 21 do 30 stycznia 2022 roku. Powodem są względy bezpieczeństwa związane z pandemią. Wszystkim wystawcom, którzy zgłosili chęć udziału w targach, dziękujemy za zaangażowanie i chęć udziału.

[more]

Finał konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2021”

Dodano: 09-11-2021

W sobotę, 6 listopada 2021 roku, odbyła się uroczysta gala wieńcząca zmagania sołectw o tytuł najpiękniejszej wsi na Dolnym Śląsku. W konkursie, ogłoszonym przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego w czerwcu, konkurowało w dwóch kategoriach dziesięć sołectw, z następujących gmin: Polkowice, Chocianów, Lubin, Zgorzelec, Lubawka, Sobótka, Oborniki Śląskie, Stronie Śląskie, Dzierżoniów oraz Świdnica. Gala została zorganizowana na terenie zwycięskiej gminy, w Regionalnym Centrum Kultury...

[more]

Nabór wystawców na Targi Internationale Grüne Woche 2022 w Berlinie

Dodano: 05-11-2021

UWAGA: Targi zostały odwołane przez organizatorów. Powodem są względy bezpieczeństwa związane z pandemią. Wszystkim wystawcom, którzy zgłosili chęć udziału w targach, dziękujemy za zaangażowanie i chęć udziału.

[more]