rozmiar czcionki: A | A | A


Zapraszamy na konferencję: Spotkanie kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat.

11.10.2021 14:43

Jeśli mieszkasz na wsi lub małym miasteczku, jeśli działasz w kole gospodyń wiejskich lub innej organizacji, jeśli na sercu leży ci dobro Waszej organizacji i chcesz ją rozwijać, jeśli troszczysz się o środowisko naturalne, jeśli kulinaria i gotowanie to Wasza wspólna pasja, przyjedź na: Spotkanie kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat.

Konferencja odbędzie się w terminie 26 i 27 października w Mikołajkach (Hotel Gołębiewski). Organizatorami wydarzenia są: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz jednostka centralna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie).

Spotkanie kobiet wiejskich łączy zagadnienia kulinariów, zmian klimatycznych oraz prowadzenia działalności społecznej i budowania sieci współpracy. Jest wyjątkową okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, do inspirujących rozmów, rozwijania swoich kompetencji i budowania know-how organizacji w kwestii  nawiązywania współpracy z lokalną społecznością oraz pogłębiania świadomości i wiedzy w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Naszymi prelegentami są znani eksperci, praktycy i działacze społeczni.

W ramach konferencji odbędzie się także IX edycja konkursu kulinarnego na najlepsze przetwory domowe o nazwie: „Skarby zaklęte w szkle”.
Zgłoszone do konkursu przetwory ocenianie będą w trzech kategoriach:

- domowe przetwory z owoców (w tym jagody, borówki, jeżyny, żurawiny itp.);
- domowe przetwory z warzyw (w tym grzyby leśne);
- domowe przetwory mięsne i rybne.

Każda grupa czy KGW może zgłosić do konkursu maksymalnie jeden produkt w każdej z kategorii. Dokonując zgłoszenia koła/grupy przesyłają przepisy na zgłaszane przetwory. Więcej informacji o zasadach konkursu znajdą Państwo w regulaminie konkursu.


Jak dołączyć do konkursu?

KGW chętne do udziału w konkursie i konferencji prosimy o przesłanie karty zgłoszeniowej do konkursu  na adres e-mail: wmirol@wmirol.org.pl

W przypadku pytań dotyczących konkursu lub rejestracji na niego, prosimy o kontakt na numer: 89 534-05-67

Jak wziąć udział w konferencji?

Chętne i chętnych do udziału tylko w konferencji prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na konferencję na adres e-mail: spotkaniekobiet@gmail.com

Więcej informacji pod numerem telefonu: 89 535-48-43

Uwaga. Liczba miejsc jest ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 18 października 2021 roku.

W związku z epidemią COVID-19 oraz wprowadzonymi wytycznymi/zaleceniami dotyczącymi realizacji konferencji co najmniej 50 % uczestników konferencji muszą stanowić osoby w pełni zaszczepione.

Do pobrania:

1. Karta zgłoszeniowa do konkursu

2. Formularz zgłoszeniowy na konferencję

3. Regulamin IX edycji konkursu "Skarby zaklęte w szkle".

Źródło: JC KSOW