rozmiar czcionki: A | A | A


Dolny Śląsk na Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywcze Internationale Grüne Woche

27.01.2023 14:29

Województwo Dolnośląskie uczestniczy w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche, które odbywają się od 20 do 29 stycznia 2023 roku w Berlinie. Jest to największe i najważniejsze miejsce branżowych spotkań producentów i przetwórców żywności oraz ogrodników z całego świata.


Na stoisku regionalnym prezentowane są dolnośląskie produkty rolno – spożywcze oraz tradycyjne wyroby ceramiczne. Stoisko odwiedzili m.in. Grzegorz Macko -  Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Anna Michalska  - Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz delegacja dyrektorów departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W trakcie pobytu w Berlinie dolnoślązacy uczestniczyli w spotkaniach z dyplomatami, w tym m.in. z Dennisem Buchnerem, Prezesem Izby Deputowanych w Berlinie, Claudią Müller, Sekretarzem Stanu i Federalną Minister Żywności i Rolnictwa, a także Axelem Vogelem, Ministrem Rolnictwa, Klimatu i Środowiska Kraju Związkowego Brandenburgia. Stoisko regionalne odwiedził również Pan Henryk Kowalczyk, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z delegacją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.


Na stoisku regionalnym, zorganizowanym przez Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego prezentowane są produkty pochodzące od dolnośląskich producentów i przetwórców:

  1. Pracownia Ceramiki Artystycznej Roman Szynol - ceramika artystyczna do ogrodów i wnętrz zaprojektowana i wykonana ręcznie w różnych technikach, w tym na tradycyjnym kole garncarskim.
  2. Pierniki Wrocławskie - Piernikowe Dekoracje Anna Kuśmierek – Rudy – pierniki związane z historią i tradycją Dolnego Śląska wykonywane są od kilkunastu lat. Właściciele zwracają uwagę na krótki skład ciasta. Dbają, aby surowce pochodziły z Dolnego Śląska.
  3. Bielawska Wytwórnia Napojów sp. z o.o., sp. k. - piwo Sowie – browar rzemieślniczy działający w Bielawie. Browar produkuje piwa: klasyczne takie jak: Sowie Jasne Pełne; Sowie Pils ; Sowie Marcowe  jak i nowofalowe: Przepięcie – Summer Ale; Amper – American Pale Ale; Bateria – Australian Lager. Ponadto w browarze produkowany jest kwas chlebowy Młody Buk.
  4. WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna - bazuje na ponad 35 letnim doświadczeniu w produkcji ceramicznej. Wyroby są ręcznie malowane w unikatowych dekoracjach o motywach roślinnych i kwiatowych, które opracowywane są w zakładzie. Wyroby zdobione są  także w tradycyjne bolesławieckie stempelkowe wzory.  
  5. BM Ogrody Bożena Pochodyła - ekologiczne soki owocowe, syropy, musy i dżemy. Świeżo tłoczony, 100% naturalny sok jabłkowy, którego jedynym składnikiem są specjalnie wyselekcjonowane odmiany jabłek z Wolanki w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy.
  6. EKO - Giełda sp. z o.o. - Kawy BIO: żołędziowa, orkiszowa, naturalna pod marką CHOPIN Piano Café oraz napoje QUERIA energia z dębu.