rozmiar czcionki: A | A | A

Szanowni Państwo,

Dodano: 03-10-2022

za nami premiera sztuki teatralnej „Włoch w salonie” w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

[more]

Szanowni Państwo,

Dodano: 30-09-2022

przypominamy o naszej propozycji jesiennych aktywności osób z niepełnosprawnościami na szlakach turystycznych.

[more]

Forum Aktywnego Wytchnienia - pierwsze stacjonarne spotkanie Ogólnopolskiej Sieci Turystyki...

Dodano: 27-09-2022

W poniedziałek 26 września w Świdnicy odbyło się Forum Aktywnego Wytchnienia - pierwsze stacjonarne spotkanie Ogólnopolskiej Sieci Turystyki Wytchnieniowej. Celem spotkania, jak i celem nadrzędnym przyświecającym powołaniu sieci, jest wspieranie rozwoju usług wytchnieniowych w sektorze turystyki. Spotkanie było objęte patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, którego przedstawiciele wzięli udział w spotkaniu. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządów, w tym...

[more]

XIX PLENER PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ ODDZIAŁU OKRĘGOWEGO W LEGNICY

Dodano: 23-09-2022

W dniu 20 września br. w historycznym miejscu Bitwy Pod Legnicą 1241, w Legnickim Polu odbył się XIX Plener Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej . Wzięło w nim udział 80 uczestników ze szkół specjalnych, integracyjnych, warsztatów terapii zajęciowej i kół TPD Pomocy Dzieciom Szczególnej Troski. Laureatom wręczono nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Legnicy, Starostwo Powiatowe w Legnicy i Urząd Gminy w Legnickim Polu oraz wyróżnienia.

[more]

Dzień Osób z Niepełnosprawnością 2022 – „Praca i Pasja”

Dodano: 21-09-2022

20 września w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Praca i Pasja”.

[more]

Nordic Walking — świetna sprawa, integracja i zabawa!

Dodano: 19-09-2022

16 września w Ścinawie odbyły się „V Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Tymonix przy wsparciu finansowym ze środków PFRON i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Urząd Marszałkowski reprezentowała Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, która już po raz kolejny kibicowała wszystkim zawodnikom.

[more]

POWIATOWY PIKNIK POKOLENIOWY „POZNAJMY SIĘ”

Dodano: 15-09-2022

W dniu 10 września 2022 r. na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Jeszkowicach odbył się Powiatowy Piknik Pokoleniowy pod hasłem „Poznajmy się”, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. Imprezę honorowym patronatem objęli: Roman Potocki - Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Włodzimierz Chlebosz – Wójt Gminy Czernica.

[more]