rozmiar czcionki: A | A | A

Jakimi sprawami zajmuje się Urząd Marszałkowski?

Dodano: 21-06-2021

Na kanale YouTube "Dolny Śląsk" pojawił się krótki film informacyjny o obszarach działalności samorządu województwa.

[more]

Spotkanie wrocławskiej grupy branżowej ds. osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 10-06-2021

10 czerwca odbyło się kolejne spotkanie "Wrocławskiej grupy branżowej ds. osób z niepełnosprawnościami". Uczestniczyli w niej przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządów, w tym Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.

[more]

Spotkanie Wojewódzkiego zespołu ds. usług wspierających niezależne życie, 15 czerwca

Dodano: 07-06-2021

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią zapraszamy na 4 spotkanie Wojewódzkiego zespołu ds. usług wspierających niezależne życie, które odbędzie się we wtorek, 15 czerwca w godzinach 13:00 – 15:00.

[more]

Nabór wniosków w ramach programu pn. "Centra opiekuńczo-mieszkalne"

Dodano: 11-05-2021

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Centra opiekuńczo-mieszkalne".

[more]

PFRON ogłasza konkurs grantowy „Dostępność ponad barierami”

Dodano: 07-05-2021

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza w ramach Modułu I Turystyka konkurs grantowy „Dostępność ponad barierami”, zatwierdzony uchwałą nr 3/2021 Rady Nadzorczej PFRON z dnia 25 lutego 2021 roku.

[more]

Dzień Walki z Dyskryminnacją Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 05-05-2021

5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych – święto obchodzone w Europie, a zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest dniem manifestowania tolerancji i równouprawnienia.

[more]

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert ze środków PFRON

Dodano: 29-04-2021

Zarząd Województwa ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych na organizację imprez kulturalno-sportowo-turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami. Przypominamy także, że jutro kończy się termin złożenia ofert na działania związane ze wsparciem środowiskowym.

[more]