rozmiar czcionki: A | A | A

Nowy ZAZ w Legnickim Polu

Dodano: 15-09-2022

Zakład Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu będzie dziewiątym tego typu ośrodkiem na Dolnym Śląsku. Działalność zakładu będzie prowadzona w 2 budynkach na terenie DOPS w Legnickim Polu. W ośrodku zatrudnienie znajdzie 58 osób z niepełnosprawnościami. W zakładzie prowadzone będą usługi pralnicze i gastronomiczne.

[more]

Zaproszenie - seminarium pt. ZATRUDNIENIE WSPOMAGANE PRZESZŁOŚĆ – TERAŹNIEJSZOŚĆ –...

Dodano: 13-09-2022

Polska Federacja Zatrudnienia Wspomaganego w dniu 20 września 2022 roku organizuje seminarium połączone z debatą ekspercką pt. ZATRUDNIENIE WSPOMAGANE PRZESZŁOŚĆ – TERAŹNIEJSZOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ.

[more]

Fundacja Integracja ogłasza 20. edycję konkursu Człowiek bez barier

Dodano: 18-08-2022

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Integracja ogłasza 20. edycję konkursu Człowiek bez barier. Konkurs organizowany jest od 2003 roku i ma na celu promowanie osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, bezinteresownie pomagają innym, a ich życie społeczne lub zawodowe oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania dla innych.

[more]

Zaproszenie do udziału w konferencji

Dodano: 02-08-2022

Konferencja na temat możliwości wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich.

[more]

LODOŁAMACZ W ROLI GŁÓWNEJ - Rusza XVII edycja Konkursu

Dodano: 01-07-2022

Konkurs Lodołamacze powstał, by promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Nieprzerwanie od 17 lat nagradzamy pracodawców, instytucje oraz osoby, które angażują się w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce.Pokazuje i zbiera dobre praktyki zarówno wielkich korporacji, ale i na równi przedstawia działania małych i średnich firm.

[more]

ZAPROSZENIE DO KONKURSU IDOL

Dodano: 21-06-2022

Szanowni Państwo, w imieniu środowiska Fundacji Szansa dla Niewidomych pragniemy serdecznie zaprosić do aktywnego udziału w corocznym konkursie IDOL, w którym nagradzamy osoby i instytucje za ich aktywność na rzecz osób z niepełnosprawnościami wzroku

[more]

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o usługach społecznych

Dodano: 10-06-2022

We wtorek, 7 czerwca, Rada Ministrów przyjęła uchwałę dot. „Strategii rozwoju usług społecznych, polityka publiczna do roku 2030 (z perspektywą do 2035 r.)”. Głównym celem dokumentu jest deinstytucjonalizacja, zakładająca przejście od opieki o charakterze instytucjonalnym do opieki świadczonej w środowisku rodzinnym i społeczności lokalnej.

[more]