rozmiar czcionki: A | A | A

Światowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

08.05.2024 09:40

W Miliczu, szóstego maja odbyło się niezwykłe wydarzenie.

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z okazji Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizowało happening - marsz w stronę serca miasta, milickiego rynku.

W pochodzie uczestniczyli nie tylko uczniowie milickich szkół i przedszkoli, ale także zaszczytni goście, w tym Europoseł Jarosław Duda, Ambasadorka Milickiego Stowarzyszenia Ewelina Lisowska, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami Paweł Parus, wójt gminy Krośnice Andrzej Biały oraz burmistrz gminy Milicz Wojciech Piskozub.

Na milickim rynku odbyło się serdeczne powitanie wszystkich uczestników i zaproszonych gości przez Panią Prezes Alicję Szatkowską.

"Godność osób z niepełnosprawnościami powinna być priorytetem naszego społeczeństwa. Każdy kto ma jakąkolwiek niepełnosprawność ma świadomość, jak ważne jest kształtowanie takich cech jak: empatia, wrażliwość i integracja. Dlatego coroczne przemarsze są świetną okazją do pokazania, że każdego człowieka należy traktować z godnością i szacunkiem, niezależnie od jego sytuacji życiowej" - podkreśla Paweł Parus.

Po marszu goście zostali zaproszeni do odwiedzenia spółdzielni socjalnej "Poza horyzont" i Milickiego Centrum Wsparcia Capitol - ośrodka wczesnej interwencji. A już 9 maja, w czwartek odbędzie się koncert Arki Noego w kościele pw. św. Andrzeja Boboli.

Foto: Marcin Folmer