rozmiar czcionki: A | A | A

OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PROJEKTU:

I) SPRAWOZDAWCZOŚĆ

W okresie pobierania stypendium należy sporządzić i dostarczyć dwa sprawozdania merytoryczne:
1) sprawozdanie merytoryczne okresowe - nie później niż w ciągu 5 dni roboczych od chwili zakończenia 6 miesiąca obowiązywania umowy stypendialnej;
2) sprawozdanie merytoryczne końcowe - nie później niż w ciągu 7 dni roboczych od zakończenia udziału w projekcie.


II) REZULTATY

W okresie pobierania stypendium należy osiągnąć następujące rezultaty:
1)
opublikowanie co najmniej  1 artykułu w czasopiśmie naukowym lub wykazanie artykułu przyjętego do druku (po recenzji);
2) uczestnictwo w co najmniej 1 konferencji lub seminarium naukowym w kraju lub za granicą z wystąpieniem;
3) uczestnictwo w co najmniej 2 konferencjach lub seminariach naukowych w kraju lub za granicą z materiałami (np. plakatami naukowymi);
4) udział w co najmniej 1 szkoleniu, stażu w kraju lub  za granicą bądź innej formie podnoszenia kwalifikacji;
5) zrealizowanie zakresu co najmniej 1 porozumienia w formie listu intencyjnego z przedstawicielem gospodarki;
6) udział w co najmniej 2 formach wsparcia towarzyszącego realizowanego w ramach projektu.

Osiągnięcie powyżej określonych rezultatów należy potwierdzić odpowiednimi dokumentami, przy czym wszelkie kserokopie dokumentów powinny zostać potwierdzone za zgodność z oryginałem (za wyjątkiem kserokopii dokumentów dot. wsparcia towarzyszącego). Dokumenty te należy dołączyć do sprawozdania z realizacji pracy doktorskiej za okres, w którym nastąpiło osiągnięcie lub wzrost osiągnięcia wskaźnika. Udział we wsparciu towarzyszącym należy potwierdzić odpowiednio poprzez:

a) dostęp do systemu informacji prawnej – wydruk ekranu lub print screena ekranu systemu prawnego po zalogowaniu;
b) ukończenie warsztatu tematycznego – kserokopia certyfikatu potwierdzającego odbycie szkolenia (każde szkolenia składa się z części teoretycznej i warsztatu).

c) konsultacje prawne:
- porady prawne w formie on-line – wydruk zapytania wysłanego do kancelarii adwokackiej (szczegóły zapytania mogą być zamazane np. markerem, ważne żeby można było zidentyfikować kiedy i od kogo zapytanie wyszło oraz ilu dotyczyło porad);
- konsultacje prawne stacjonarne – kserokopia zaświadczenia  otrzymanego w kancelarii adwokackiej;

UWAGA: porady prawne w formie on-line oraz konsultacje prawne stacjonarne nie są odrębnymi formami wsparcia towarzyszącego. Udział w każdej z nich jest klasyfikowany jako konsultacje prawne.


III)
OZNAKOWANIE WYNIKÓW BADAŃ

W okresie pobierania stypendium należy oznaczać wyniki badań poprzez podanie informacji o uzyskaniu wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej oraz umieszczenie logotypów (np. w artykułach naukowych, prezentacjach itp.), zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL, zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl. Wzory oznaczeń, logotypy i wytyczne można również znaleźć w zakładce Dokumenty do pobrania.


IV)
ARCHIWIZACJA

Wszystkie dokumenty związane z otrzymywaniem stypendium należy przechowywać przez okres 5 lat, liczonych od roku zakończenia realizacji projektu.


V)
INFORMOWANIE

W okresie pobierania stypendium należy informować pracowników administracyjnych projektu o każdej zmianie danych osobowych wykazanych we wniosku lub umowie, zmianie zakresu lub tematu pracy doktorskiej, długotrwałym wyjeździe zagranicznym o nienaukowym charakterze itp.


VI) EWALUACJA

Należy brać udział we wszystkich działaniach ewaluacyjnych projektu oraz PO KL, w tym m.in.:
1) wypełnianie i przedkładanie ankiet ewaluacyjnych z danymi gromadzonymi w bazie Podsystemu monitorowania Europejskiego Funduszu Społecznego (PEFS);
2) wypełnianie i przedkładanie ankiet ewaluacyjnych innych niż wymienione w pkt 1, jeżeli będą przygotowywane przez zespół projektowy;
3) udostępnianie ogólnych informacji na temat swojej pracy doktorskiej oraz zakresu współpracy z przedsiębiorcą do publikacji prasowych promujących projekt.


VII)
UCZESTNICTWO

W okresie pobierania stypendium należy brać czynny udział we wszystkich działaniach zorganizowanych w ramach projektu mających na celu przełamywanie barier w nawiązywaniu kontaktów i podtrzymywaniu współpracy pomiędzy światem nauki oraz przedsiębiorcami, a także innymi podmiotami sfery gospodarczej.



Wszystkie obowiązki
uczestników projektu (również te niewymienione powyżej) zawarte są w Umowie Stypendialnej.

W trakcie otrzymywania stypendium uczestnicy projektu mogą promować swoje prace naukowe na stronie www.grantplus.dolnyslask.pl. W tym celu do pracownika ds. promocji oraz wsparcia towarzyszącego projektu należy przekazać odpowiednie informacje o prowadzonych badaniach. Zakres badań oraz wyniki uzyskane / przewidywane należy dostarczyć w formie portfolio w wersji elektronicznej.