rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy małych i średnich przedsiębiorców do wzięcia udziału w warsztatach innowacji organizowanych w ramach projektu TRAILS - Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług.

11.05.2017 09:45

Zapraszamy małe i średnie przedsiębiorstwa mające siedzibę na obszarze wsparcia Projektu (powiaty: bolesławiecki, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski oraz powiat żarski z województwa lubuskiego) do udziału w bezpłatnych warsztatach innowacji.

17-18 maja br. warsztaty odbywają się w Kamiennej Górze. Listę uczestników mamy już zamkniętą ale chętne firmy zapraszamy do innych lokalizacji w których będziemy:
1-2 czerwca br. w Jaworze
7-8 czerwca br. w Mirsku
21-22 czerwca br. w Biedrzychowicach
19-20 oraz 22 i 25, a także 27-28 września w Jeleniej Górze
8-9 listopada w Piechowicach

22-23 listopada w Karpaczu


Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego i otrzymanie od nas (drogą elektroniczną) potwierdzenia Państwa udziału.
Formularz zgłoszeniowy należy odesłać na adres: agnieszka.maslinska@dolnyslask.pl
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt TRAILS realizowany jest wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego- Wydział Gospodarki, Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Techniczny w Dreźnie.


Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020.


TRAILS jest całkowicie nowatorską formą projektu, która oferuje szkolenia w zakresie innowacyjnego myślenia i  kreatywności. W ramach projektu zaplanowane zostały warsztaty  dla uczniów szkół zawodowych, przedsiębiorców oraz warsztaty sieciujące prowadzone w tzw. mobilnych laboratoriach, czyli trzech kontenerach wyposażonych w niezbędny  sprzęt do prowadzenia zajęć , między innymi: drukarki 3D, okulary 3D, pióro- drukarka 3D, wycinarka do styropianu, itp.


W ramach warsztatów zostały zaplanowane moduły m.in. z wykorzystaniem metody Design Thinking. Celem spotkania jest przybliżenie metody Design Thinking na konkretnym, wspólnie uzgodnionym problemie projektowym.          W efekcie pracownicy zdobędą umiejętności, które pozwolą im w nowy sposób rozwiązywać problemy w swoim miejscu pracy, określić  nową koncepcję projektu lub usługi, rozwinąć potencjał zespołu, zdobyć nowe kompetencje z dziedziny badania potrzeb użytkowników, technik kreatywnych, prototypowania.


Przykładowy program warsztatów do pobrania Tutaj.
Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie warsztatów.

Wydział Gospodarki rozpoczął realizację projektu TRAILS Mobilne Laboratoria Innowacyjności i usług wzmacniania potencjału innowacyjności w regionie transgranicznym.