rozmiar czcionki: A | A | A

Już 21 maja rusza Open Innovation Week

15.05.2018 08:04

Tydzień Otwartych Innowacji na Politechnice Wrocławskiej. Prelekcje i warsztaty z DesignThinking, druku 3D, finansowania społecznościowego, budowania sieci kontaktów i łączenia nauki z biznesem.

Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców, startupów, naukowców i studentów zainteresowanych tematyką otwartych innowacji i komercjalizacji wiedzy. Dwa pierwsze dni poświęcone zostaną koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy) oraz Dolnośląskim Inteligentnym Specjalizacjom. W środę planowane są warsztaty z Design Thinking oraz Simulated Sharing.
 
W czwartek, 24 maja, podczas otwartej sesji, wprowadzenie do druku 3D oraz nowe modele biznesowe w ramach produkcji Agile omówią przedstawiciele firmy 3YOURMIND. O swojej drodze do sukcesu opowiedzą również firmy z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości PWr. Druga część dnia poświęcona zostanie finansowaniu społecznościowemu. Spotkanie poprowadzi Karol Król – największy w Polsce ekspert od crowdfundingu.
 
Zapisy i szczegółowa agenda na stronie www.openinnovationweek.pl. Wydarzenie odbędzie się w budynku D-21 Politechniki Wrocławskiej (plac Grunwaldzki 11).
 
Open Innovation Week organizowany jest w ramach projektu NUCLEI (Network of Technology Transfer Nodes for Enhanced open Innovation in the Central Europe advanced manufacturing and processing industry, finansowanego z programu Interreg Europa Centralna) przez Politechnikę Wrocławską we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.
 
Głównym założeniem projektu NUCLEI jest zmiana tradycyjnego modelu zarządzania innowacjami opierającego się na „lokalnym wsparciu” na nowoczesne podejście wspierające innowacyjność w procesach zaawansowanego wytwarzania opierające się na wspólnych ponadregionalnych repozytoriach wiedzy. Zmiana takiego podejścia pozwoli na zwiększenie współpracy gospodarczej w regionach partnerskich, a także zachęci do bardziej efektywnego wykorzystania ponadnarodowych łańcuchów wartości w przemyśle samochodowym, branży elektrycznej, mechanicznej oraz w sektorze automatyki i robotyki, a także IT.