rozmiar czcionki: A | A | A

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert - organizacja konkursów i wydarzeń naukowych mających na celu...

Dodano: 04-01-2023

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

[more]

"Program Szkolny Klub Sportowy”

Dodano: 20-12-2022

Rok 2022, był kolejnym rokiem, w którym Szkoły prowadzone przez Samorząd Województwa: Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach oraz Dolnośląski Zespół Szkół w Karpaczu, z powodzeniem realizowały zadania w ramach „Programu Szkolny Klub Sportowy”.

[more]

XXII EDYCJA KONKURSU STYPENDIALNEGO DLA DOLNOŚLĄSKICH UCZNIÓW

Dodano: 05-12-2022

Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień na posiedzeniu 29 listopada 2022 r. przyznała roczne stypendia dla uzdolnionej młodzieży, w ramach XXII edycji Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk", na rok szkolny 2022/2023.

[more]

W Dolnośląskimi Zespole Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu uruchomiono nowoczesny...

Dodano: 05-12-2022

Uczniowie, którzy są jednocześnie pacjentami oddziałów szpitalnych, pod opieką wykwalifikowanego nauczyciela specjalisty, uczą się zapamiętywania i odszukiwania informacji, jak w świadomy sposób, zmienić wzorzec wytwarzanych fal mózgowych, by mózg pracował wydajniej i szybciej. Terapia poprawia efektywność pracy, zapamiętywanie i odszukiwanie informacji. Szczególnie wskazana jest dla uczniów z nadpobudliwością psychoruchową, z deficytem uwagi, w spektrum autyzmu, z dysleksją, ze stanami...

[more]

Rozstrzygnięcie Konkursu „Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej… ”. 80....

Dodano: 25-11-2022

23 listopada 2022 roku w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej odbył się wernisaż prac Konkursu „Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej… ”. 80. rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, podczas którego wręczono laureatom oraz wyróżnionym dyplomy oraz nagrody, a nauczycielom i dyrektorom placówek podziękowania oraz upominki.

[more]

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Dolnośląskiej Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 4 przy Szpitalu...

Dodano: 24-11-2022

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa.  W tym roku dzień ten wypada w niedzielę, dlatego w DSPS „Orlik” już w piątek 18 listopada postanowiliśmy uczcić tę wyjątkową datę. Kolor niebieski to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi, więc przygotowaliśmy tematyczną gazetkę na niebieskim tle, udekorowaliśmy korytarz niebieskimi balonami, mieliśmy zajęcia...

[more]

Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze na Targach Ogrodniczych Gardenia 2022 w Poznaniu.

Dodano: 23-11-2022

Po raz kolejny Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze, wystąpił podczas Targów Ogrodniczych Gardenia 2022 w Poznaniu. Piękne stoisko Szkoły zachwyciło gości wystawy.

[more]