rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląski Dzień Dziecka

27.05.2022 13:32

1 czerwca 2022 r., o godz. 10.00 na dziedzińcu i w parku Zamku Piastowskiego w Legnicy odbędzie się Dolnośląski Dzień Dziecka.

Dolnośląski Dzień Dziecka odbędzie się 1 czerwca br., na terenie Dolnośląskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy, pl. Zamkowy 1 oraz przyległego do Centrum parku.

W wydarzeniu udział wezmą dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z Legnicy, a także uczniowie z placówek prowadzonych przez Samorząd WD, m.in.: Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu, Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Świdnicy, Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Jaworze, Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Biedrzychowicach, Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. M. Grzegorzewskiej we Wrocławiu, Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla
Uczniów Niewidomych i Słabowidzących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. M. Grzegorzewskiej we Wrocławiu oraz dwóch Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, z Jawora i Wałbrzycha. Ponadto zaproszeni zostaną uczniowie z Ukrainy.

Dzień Dziecka będzie miał charakter festynu, z rozmaitymi atrakcjami. Planowane są między innymi: zawody „Wymiatacze” (tor przeszkód) dla reprezentacji szkół, animacje dla najmłodszych, konkursy, malowanie twarzy, dmuchanie balonów. Przewidziane są również stoiska dla Policji, Straży Pożarnej, Straży Leśnej, gdzie uczniowie będą mogli dowiedzieć się więcej o pracy tych Służb.

Uroczystość poprowadzi prezenter Radia Eska, Pan Piotr Woltman, a oprawę muzyczną zapewni DJ Baloo. W tym wyjątkowym Dniu towarzyszyć będą również dziennikarze TVP Wrocław, Radia Wrocław i rozgłośni legnickich.