rozmiar czcionki: A | A | A

Czy pozostawienie podania bez rozpatrzenia ze względu na braki formalne powinno być wydane...

Dodano: 01-02-2012

Pouczenie, że nieusunięcie braków w terminie siedmiu dni spowoduje pozostawienie podania bez rozpoznania nie jest zaskarżalne.

[more]

Proszę o wskazanie form doręczenia zastępczego dla osoby będącej stroną postępowania o wydanie...

Dodano: 01-02-2012

Należy stwierdzić, że Kodeks postępowania administracyjnego nie posługuje się adresem zameldowania a adresem zamieszkania.

[more]

Czy w związku z wygaśnięciem od 1.01.2012 r. stosunku pracy na podstawie mianowania pracownika...

Dodano: 01-02-2012

Pragnę powiedzieć, że ograniczenie form zatrudnienia pracowników samorządowych do wyboru, powołania lub umowy o pracę, wynika z ustawy o pracownikach samorządowych, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2009 roku.

[more]

Czy na decyzjach administracyjnych należy przybijać pieczęć urzędową (okrągłą)?

Dodano: 01-02-2012

Jeżeli tak to jaką Burmistrza jako organu czy urzędu? Jakie dokumenty należy opatrzyć pieczęcią urzędową Rady Gminy jako organu?

[more]

Jaką podstawę prawną podać przy podjęciu uchwały opiniującej? Czy może być np. statut?

Dodano: 01-02-2012

Należy stwierdzić, że pytanie jest  zbyt ogólnikowe. Nie wiadomo o jakie opinie chodzi. Zasadą jest, iż rada jest organem stanowiącym a nie opiniodawczym np. dla organu wykonawczego.Opracował:Andrzej Kubica  -  doradca w zakresie prawa administracyjnego

[more]

Czy uchwała Rady Miejskiej może być podjęta na podstawie statutu Gminy bądź innej uchwały Rady...

Dodano: 01-02-2012

Należy stwierdzić, że tak. Taką uchwałą, podjętą na podstawie statutu, może być uchwała w sprawie trybu pracy komisji  rady (jeśli nie zostało to określone w samym statucie a często tak bywa). Z całą pewnością na podstawie statutu czy innej uchwały nie można podejmować aktów powszechnie obowiązujących. Opracował:Andrzej Kubica  -  doradca w zakresie prawa administracyjnego

[more]

Czy błąd w uzasadnieniu uchwały może skutkować stwierdzeniem jej nieważności?

Dodano: 01-02-2012

Należy odpowiedzieć i tak i nie. Co do zasady błąd w uzasadnieniu nie powinien skutkować stwierdzeniem nieważności uchwały.

[more]