rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Bezpieczny bankomat – wiele zależy od nas

Dodano: 09-11-2020

Bankomaty na stałe wpisały się w nasz krajobraz, a możliwość wypłacenia gotówki przez całą dobę stało się dla nas oczywistością. Należy jednak pamiętać, że bank dając nam dostęp do swojego sejfu i stawiając go np. przy osiedlowym sklepie powierzył nam klucz w postaci karty płatniczej. To czy bezpiecznie użyjemy tego sejfu zależy w dużej mierze od nas.

[more]

Jeden SMS może zrujnować życie

Dodano: 13-10-2020

SMS wyglądający na pierwszy rzut oka jak informacja z banku może narazić nas na utratę wszystkich oszczędności. Tak samo niebezpieczne mogą być maile na przykład z informacją o zablokowaniu dostępu do konta i konieczności pilnej weryfikacji danych. Złodzieje potrafią doskonale podszyć się pod różne instytucje i wiedzą jak napisać wiadomość żeby skłonić nas do kliknięcia w link prowadzący do fałszywej strony.

[more]

Otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2020 zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego w...

Dodano: 08-10-2020

Zarząd Województwa Dolnośląskiego uchwałą nr 2731/VI/20 z dnia 1 października 2020 r. ogłosił konkurs pn. "Konkurs ofert na realizację w roku 2020 zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego w zakresie ratownictwa wodnego, realizowanego przez organizacje pozarządowe".

[more]

Nasza tożsamość jest bardzo cenna… również dla przestępców

Dodano: 22-09-2020

Liczba przestępstw związanych z wykorzystaniem cudzej tożsamości stale wzrasta. Niestety nie można tego powiedzieć o naszej świadomości dotyczącej ochrony danych osobowych. Zagubienie dowodu tożsamości lub też utrata paszportu za granicą to nie tylko problemy związane z koniecznością jego ponownego wyrobienia. Niech na naszą wyobraźnię działają liczby. Jedynie w kilku pierwszych miesiącach 2019 r. bankom udało się zablokować transakcje oszukańcze z wykorzystaniem skradzionej tożsamości na kwotę...

[more]

Niby telefon a jednak komputer

Dodano: 03-08-2020

Wszystko byłoby teraz łatwiejsze gdybyśmy wciąż używali niezawodnej Noki 3310. Nikt nie zauważyłby awarii mediów społecznościowych podczas dużego festiwalu, nikt nie kupowałby powerbanków i nie drżał za każdym razem gdy smartfon spada ekranem na chodnik. Pomimo tych wad pokochaliśmy smartfony, ale pamiętaj że wiąże się z tym kilka niebezpieczeństw.

[more]

Nie daj się wirusom i oszustom

Dodano: 16-06-2020

W dobie epidemii koronawirusa ostrożność nie powinna się ograniczać jedynie do częstego mycia rąk czy unikania zgromadzeń. Poważnym zagrożeniem dla każdego z nas jest nie tylko groźna infekcja ale i przestępcy, którzy wykorzystują panikę towarzyszącą epidemii jako szansę dla oszukańczych działań.

[more]

BIK pomaga Polakom podczas pandemii – jak można skorzystać?

Dodano: 25-05-2020

Ograniczenia związane z pandemią przeniosły większość ludzi do Internetu. Zmusiły do zdalnych zakupów i transakcji płatniczych online także osoby, które nie były do tego przyzwyczajone. To na ich dane czyhają przestępcy, licząc na ludzki błąd, brak doświadczenia i wiedzy jak chronić swoje dane. Ponad połowa Polaków (51%) przyznała, że nie zna żadnych usług ochronnych i nigdy z nich nie korzystała – wynika z najnowszego badania opinii, przeprowadzonego 28.04.2020 r. Są jednak sposoby na to, aby...

[more]