rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Bezpieczny Senior - Wojewódzki Program Profilaktyczny gościł w Sycowie

14.06.2022 09:59

W dniu 13 czerwca 2022 r. w Centrum Kultury w Sycowie z inicjatywy Marszałka Województwa Dolnośląskiego odbyło się  spotkanie dolnośląskich seniorów z osobami reprezentującymi instytucje odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo publiczne.

Zgromadzeni słuchacze mieli okazję wysłuchać wykładów i prezentacji dotyczących m.in. cyberbezpieczeństwa oczami seniorów,oszustw i manipulacji, których głównymi poszkodowanymi są seniorzy.

Pan Jarosław Jezierski - Regionalny Koordynator Programów Edukacji Ekonomicznej w Warszawskim Instytucje Bankowości w Warszawie przedstawił prezentację "Bezpieczna Bankowość Elektroniczna, zagrożenia na portalach społecznościowych oraz niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z urządzeń mobilnych". Prezentację "Bezpieczne korzystanie z usług telekomunikacyjnych" przedstawili Panowie Wojciech Jakubowski i Grzegorz Wodziński z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie - Delegatura we Wrocławiu. Blok prezentacji dotyczących bezpieczeństwa seniorów w sieci zakończył wykład "Bezpieczny Senior w internecie" Pana Ryszarda Piotrowskiego z Komendy Wojewódzkiej  Policji we Wrocławiu.

Po wykładach i prezentacjach o zagrożeniach w sieci i cyberbezpieczeństwie odbył się quiz z nagrodami dla seniorów, którzy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa codziennego i zagrożeń w internecie.

Podczas wydarzenia, nie tylko była mowa o bezpieczeństwie. Krótki wykład o pszczołach, miodzie, skąd się bierze miód i ile ludzkość by przetrwała bez obecności tych pożytecznych owadów na świecie opowiedział pszczelarz Pan Paweł Krawczonek.  

Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny, organizacje pozarządowe dbające o bezpieczeństwo w górach i na wodzie przypomniały zgromadzonym w Sycowie seniorom o zasadach bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku. Swoje wykłady wygłosili Pan Krzysztof Skrzyniarz Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu oraz Pan Łukasz Pokorski z Grupy Sudeckiej GOPR.