rozmiar czcionki: A | A | A

‘zDolny Śląsk’

Dodano: 13-12-2010

Jubileuszowa X edycja konkursu stypendialnego "zDolny Śląsk" rozstrzygnięta! 53 uzdolnionych dolnośląskich uczniów odebrało nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, działalności społecznej oraz osiągnięcia artystyczne. W uroczystości w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego uczestniczył wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień dla Dyrektorów z DSSWU 9-10 grudnia...

Dodano: 13-12-2010

Zakończyła się dwudniowa konferencja organizowana przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień pn.: Szkoła wspierająca uzdolnienia szkołą dbającą o rozwój indywidualny i społeczny ucznia.

[więcej]

JUBILEUSZOWA GALA KONKURSU STYPENDIALNEGO „zDolny Śląsk” w Auli Leopoldina

Dodano: 10-12-2010

Dnia 13 grudnia 2010 o godzinie 13:00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się uroczyste wręczenie aktów stypendialnych laureatom X jubileuszowej edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” organizowanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, a dofinansowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Jednocześnie dyplomy otrzymają laureaci VIII edycji Programu Stypendiów Pomostowych.

[więcej]

Zakończenie inwestycji w ośrodku dla niewidomych dzieci

Dodano: 05-11-2010

Zakończył się trzeci i zarazem ostatni etap jednej z najważniejszych inwestycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego, jaką była „Rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu”. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Marek Łapiński uroczyście oddał dziś w użytkowanie nową infrastrukturę sportowo- rehabilitacyjną ośrodka.

[więcej]

Rusza X edycja programu stypendialnego "zDolny Śląsk"

Dodano: 26-08-2010

          Regionalny program stypendialny „zDolny Śląsk” realizowany jest na Dolnym Śląsku od 2002 r. i wynika on z zapisów zawartych w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego. W ramach programu przyznawane są, zdolnym uczniom i studentom, stypendia za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. W roku szkolnym 2010/2011 po raz pierwszy przyznane zostaną stypendia w nowej kategorii - za działalność społeczną. Stypendia w kwocie od 2000 zł do 3000...

[więcej]

Większa dotacja na placówki edukacyjne w Gminie Wrocław

Dodano: 18-08-2010

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w trybie systemowym wybrał projekt Gminy Wrocław do dofinansowania w ramach Działania 7.2 Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych w Priorytecie VII Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Dotacja na organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży przyznana

Dodano: 16-08-2010

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał dotację w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego z zakresu organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

[więcej]