rozmiar czcionki: A | A | A

Pracownia przyrodnicza w Tuszynie

Dodano: 18-03-2011

Wicemarszałek Radosław Mołoń otworzył pracownię przyrodniczą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie (gm. Dzierżoniów). Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

"Białe Noce"

Dodano: 15-03-2011

Po raz trzeci w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbywa się konkurs Historyczny wiedzy o Rosji „Białe Noce”. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

[więcej]

"zDolny Ślązak"

Dodano: 08-03-2011

5 marca zakończył ostatni etap wojewódzkiego Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami WOS w ramach XI Dolnośląskiego Konkursu dla Uczniów Gimnazjów "zDolny Ślązak Gimnazjalista". Konkurs ten oraz VIII Dolnośląski Konkurs Interdyscyplinarny dla Uczniów Szkół Podstawowych "zDolny Ślązaczek" realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

[więcej]

Wiecha nad nowym budynkiem Politechniki

Dodano: 04-03-2011

To będzie jedno z najbardziej nowoczesnych laboratoriów w Europie. Przy ul. Długiej we Wrocławiu powstaje Centrum Edukacyjno-Technologiczne „Technopolis” Politechniki Wrocławskiej. W piątek na budowanym centrum zawisła wiecha, co oznacza, że gotowa jest już konstrukcja budynku.

[więcej]

Dolnośląski Parlament Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

Dodano: 10-02-2011

W dniach od 14 do 16 lutego 2011 roku odbędzie się XXV Sesja Dolnośląskiego Parlamentu Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu przy ul. Kamiennogórskiej 16.

[więcej]

Spotkanie w ramach projektu YURA - 10 - 12 luty 2011 w Hotelu Europeum we Wrocławiu

Dodano: 09-02-2011

W dniach 10-11.02.2011r. we Wrocławiu w Hotelu EUROPEUM odbędą się spotkania dla projektu "Yura - opracowanie transgranicznej strategii na rzecz młodzieży w regionach z problemami migracyjnymi " realizowanego w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej Interreg IV B Europa Centralna. Celem spotkań będzie opracowanie modelu wielopłaszczyznowej i ponadnarodowej strategii na rzecz młodzieży w regionach z problemem migracji. Głównym celem strategii będzie promowanie regionalnej atrakcyjności i...

[więcej]

Stypendia dla młodych-zdolnych

Dodano: 31-01-2011

Są młodzi, zdolni i bardzo ambitni. O kim mowa? O stypendystach Dolnośląskiego Programu Stypendialnego. Projektowi przyświeca idea wyrównywania szans edukacyjnych uzdolnionych uczniów. Wśród tegorocznych laureatów jest 331 osób z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego Dolnego Śląska. Dziś wicemarszałek Radosław Mołoń wręczył listy gratulacyjne 23 najlepszym i ich nauczycielom-opiekunom.

[więcej]