rozmiar czcionki: A | A | A

Współpraca w dziedzinie szkolnictwa wyższego

Dodano: 28-04-2011

O kierunkach rozwoju nauki na Dolnym Śląsku rozmawiali dzisiaj rektorzy wyższych uczelni. Spotkanie zorganizowane przez wicemarszałka Radosława Mołonia odbyło się w siedzibie urzędu marszałkowskiego.

[więcej]

Pożegnanie sezonu narciarskiego

Dodano: 26-04-2011

W miniony weekend w miejscowości Kühtai (Tyrol – Austria) na wysokości ponad 2000 metrów odbyły się międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec – zawody zaliczane do cyklu zawodów IPC. W przepięknej alpejskiej scenerii, przy słonecznej pogodzie (+22 stopni) alpejczycy walczyli na doskonale przygotowanych stokach w konkurencjach slalom oraz slalom gigant.

[więcej]

Kamień węgielny pod nowe przedszkole

Dodano: 18-04-2011

Mieszkańców gminy Radwanice z pewnością ucieszy nowa placówka edukacyjna na miarę XXI wieku. W ich miejscowości rozbudowywane jest przedszkole. Powstanie całkiem nowy budynek, połączony łącznikiem z już istniejącym obiektem. Znajdą się w nim sale zabaw, szatnie i sanitariaty.

[więcej]

„Economic Educational Territorial – Structure”

Dodano: 01-04-2011

Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu uczestniczy w realizacji wielonarodowego, partnerskiego projektu, którego celem głównym jest wyeliminowanie podstawowych trudności związanych z ogólnym brakiem spójności między "systemem edukacji a nowoczesnymi technologiami i praktykami biznesowymi".

[więcej]

Delegaci z Mazowsza poznali nasze projekty edukacyjne

Dodano: 31-03-2011

Dziś w urzędzie marszałkowskim wicemarszałek Radosław Mołoń gościł delegację z województwa mazowieckiego na czele z członkiem zarządu Leszkiem Ruszczykiem.

[więcej]

Medale dla zdolnych uczniów

Dodano: 30-03-2011

Zakończyły się zmagania uczestników XI edycji dolnośląskiego konkursu dla gimnazjalistów ‘zDolny Ślązak Gimnazjalista’ i VIII edycji konkursu interdyscyplinarnego dla uczniów szkół podstawowych ‘zDolny Ślązaczek’. Podczas uroczystej gali wicemarszałek Radosław Moroń podziękował laureatom za wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce.

[więcej]

Pracownia przyrodnicza w Janowicach Wielkich

Dodano: 30-03-2011

Wicemarszałek Radosław Mołoń otworzył pracownię przyrodniczą w Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]