rozmiar czcionki: A | A | A

Pokaż swoją kreatywność

Dodano: 14-07-2011

Podziel się swoim talentem artystycznym! Stwórz własny klip wiralny i wygraj jedną z trzech wspaniałych nagród: wycieczkę dla 2 osób do trzech wybranych miast UE, iPada lub aparat fotograficzny Leica.

[więcej]

Wrocław sercem światowej fizyki - zapraszamy na konferencję

Dodano: 13-06-2011

Jesienią Wrocław stanie się sercem światowej fizyki. W dniach 26-29 października 2011 r. w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji naukowej ASEPS 2011. Jej organizatorem jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+, wspólnie z European Physics Society, Société Française de Physique, Deutsche Physikalische Gesellschaft i Polskim Towarzystwem Fizycznym.

[więcej]

Letni kurs doskonalący dla nauczycieli języka niemieckiego z Dolnego Śląska

Dodano: 30-05-2011

Saksońskie Ministerstwo Kultury i Sportu organizuje letni kurs doskonalący dla 5 nauczycieli języka niemieckiego z Dolnego Śląska, który odbędzie się w Miśni w dniach 15-26 sierpnia 2011r. Kurs i koszty pobytu zostaną sfinansowane przez stronę niemiecką, natomiast koszty dojazdu pokrywają uczestnicy.

[więcej]

Gala konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe noce”

Dodano: 27-05-2011

23 maja 2011 roku we wrocławskim Ratuszu odbyła się Gala konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe noce”. Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji „Białe Noce” jest organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Gubernatora Obwodu Leningradzkiego oraz Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu. Uczestnikami są uczniowie szkół gimnazjalnych z Dolnego Śląska, rywalizujący w trzech etapach (szkolnym, międzyszkolnym i finałowym) o tytuł laureata. Nagrodą główna jest...

[więcej]

Uczniowie z Malczyc eksperymentują

Dodano: 11-05-2011

Czy nasze powietrze, woda i gleba są czyste? Sprawdzą to uczniowie z Malczyc. W ich szkole podstawowej otwarto pracownię przyrodniczą wyposażoną w sprzęt służący do doświadczeń naukowych. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Szkoła za 20 milionów dla niesłyszących dzieci

Dodano: 09-05-2011

Doskonale wyposażona sala gimnastyczna i nowoczesne warsztaty stolarskie, gdzie niesłyszący uczniowie będą się uczyć zawodu. Tak w skrócie można opisać nowy budynek w którym już od wtorku, 10 maja, będą się uczyć niesłyszące dzieci. Budynek za ponad 20 milionów złotych powstał w ramach rozbudowy Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. Dworskiej 8 we Wrocławiu. Dziś w jego otwarciu wziął udział wicemarszałek Radosław...

[więcej]

Współpraca w dziedzinie szkolnictwa wyższego

Dodano: 28-04-2011

O kierunkach rozwoju nauki na Dolnym Śląsku rozmawiali dzisiaj rektorzy wyższych uczelni. Spotkanie zorganizowane przez wicemarszałka Radosława Mołonia odbyło się w siedzibie urzędu marszałkowskiego.

[więcej]