rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa aula w nowym roku akademickim

Dodano: 10-10-2011

Rozpoczęcie roku akademickiego 2011/12 w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych (NKJO) we Wrocławiu przy ul. Skarbowców miało szczególnie uroczysty charakter gdyż odbyło się w nowej auli. Kilka słów do zgromadzonych wygłosił wicemarszałek Radosław Mołoń. Kadra profesorska, studenci i zaproszeni goście mieli również okazję świętować otwarcie nowego budynku dydaktycznego.

[więcej]

Uniwersytet Wrocławski zainaugurował nowy rok

Dodano: 03-10-2011

W poniedziałek społeczność Uniwersytetu Wrocławskiego powitała nowy rok akademicki. Uroczystość inauguracyjna odbyła się, już tradycyjnie, w zabytkowej Auli Leopoldyńskiej.

[więcej]

Nowy rok akademicki na AWF otwarty

Dodano: 29-09-2011

Dzisiaj społeczność Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu powitała po raz kolejny nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się już tradycyjnie w zabytkowej Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

[więcej]

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

Dodano: 28-09-2011

28 września odbyła się uroczysta inauguracja 65. roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Uroczystość uświetnił swoją obecnością prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka, któremu Senat UE nadał tytuł doktora honoris causa. I to właśnie on wygłosił wykład inauguracyjny „Polska droga do euro”.

[więcej]

Biblioteka plus

Dodano: 19-09-2011

Najlepsza wizytówka władz samorządowych, oferująca dostęp do kultury i wiedzy dla wszystkich bez względu na poziom wykształcenia, wiek, płeć czy zasoby finansowe - taka powinna być nowoczesna biblioteka. W celu stworzenia takiej instytucji społecznej powstał program „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek”. Dziś o jego realizacji mówił wicemarszałek województwa Radosław Mołoń podczas konferencji zorganizowanej w siedzibie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we...

[więcej]

60 lat Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

Dodano: 16-09-2011

Minęło 60 lat od chwili, gdy uroczystym Gaudeamus zainaugurowano pierwszy rok na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dziś w Auli Jana Pawła II odbyła się jubileuszowa uroczystość. Otworzył ją prof. Jerzy Sobota, dziekan Wydziału. Wśród gości znaleźli się członek zarządu województwa Włodzimierz Chlebosz, wojewoda dolnośląski Marek Skorupa i wojewoda opolski Ryszard Wilczyński. W rocznicowych obchodach uczestniczyli także...

[więcej]

Pierwszy dzwonek

Dodano: 01-09-2011

Jeszcze wczoraj uczniowie i nauczyciele cieszyli się wakacyjną labą, dziś rano wszyscy usłyszeli pierwszy dzwonek. Ci pierwsi wracają do nauki, nauczyciele zaś do intensywnej pracy. Uroczystości związane z Dolnośląską Inauguracją Roku Szkolnego 2011/2012 odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy. W hali sportowej z nauczycielami i dziećmi spotkał się wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]