rozmiar czcionki: A | A | A

Święto Politechniki Wrocławskiej

Dodano: 16-11-2011

16 listopada członek zarządu Jerzy Tutaj uczestniczył w corocznym święcie Politechniki Wrocławskiej. Święto to upamiętnia pierwszy polski wykład na uczelni, który 15 listopada 1945 r. wygłosił prof. Kazimierz Idaszewski. Głównym punktem obchodów było przyznanie doktora honoris causa prof. Alfredowi Forchelowi, rektorowi Uniwersytetu w Würzburgu.

[więcej]

Prezydenci Polski i Niemiec w 200-lecie UWr.

Dodano: 15-11-2011

Do stolicy Dolnego Śląska przyjechali prezydenci Polski i Niemiec, aby wziąć udział święcie Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym roku święto ma wyjątkowy charakter w związku z 200. rocznicą powołania we Wrocławiu pierwszego w historii miasta państwowego uniwersytetu. Aule Leopoldyńską zapełnili dyplomaci, przedstawiciele rządów, parlamentarzystów, władz miasta i województwa oraz reprezentacji instytucji naukowych. W jubileuszowych obchodach uczestniczył marszałek dolnośląski Rafał...

[więcej]

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego

Dodano: 14-11-2011

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia. W 2011 roku przypada też 155. i 130. rocznica utworzenia jego poprzedniczek - Wyższej Szkoły Rolniczej w Dublanach i Akademii Medycyny Weterynaryjnej we Lwowie. W obchodach w Auli Jana Pawła II uczestniczył członek zarządu województwa Jerzy Tutaj.

[więcej]

Gimnazjum Skarpengland z Norwegii poszukuje partnerów do projektu

Dodano: 08-11-2011

Gimnazjum Skarpengland z południowej Norwegii poszukuje partnerów do projektu, który wdrażany będzie w ramach programu Comenius

[więcej]

Szkoła średnia z norweskiego miasta Lillesand poszukuje partnerów do projektu

Dodano: 08-11-2011

Szkoła średnia z położonego w południowej części Norwegii miasta Lillesand poszukuje partnerów do współpracy w ramach programu Comenius.

[więcej]

Seminarium dla polsko-niemieckich partnerstw szkolnych - Teamwork-Dreamwork.

Dodano: 08-11-2011

Organizacja Rządowa Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży organizuje seminarium dla polsko-niemieckich partnerstw szkolnych - Teamwork-Dreamwork.

[więcej]

Najlepsi absolwenci nagrodzeni

Dodano: 04-11-2011

15000 zł za wybitne osiągnięcia kulturalne, naukowe oraz sportowe. Czeki o takiej wartości trafiają do najlepszych absolwentów państwowych uczelni województwa dolnośląskiego w ramach programu "Najlepszy Dyplom Roku". Do tej pory zostali wyróżnieni wybitni absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

[więcej]