rozmiar czcionki: A | A | A

Gala Laureatów 2012 Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek

Dodano: 22-03-2012

30 marca 2012 r. o godzinie 11.30 w Auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, przy pl. Grunwaldzkim 24a odbędzie się gala lauratów. Podczas uroczystości zostaną wręczone wyróżnienia dla laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek.

[więcej]

XXII Ogólnopolskie Zawody Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych dla Młodzieży Niesłyszącej

Dodano: 22-03-2012

23 marca 2012 r. o godzinie 17.00 w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu odbędą się XXII ogólnopolskie Zawody Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych dla Młodzieży Niesłyszącej.

[więcej]

Nowy kompleks szkolny w Świebodzicach

Dodano: 13-02-2012

13 lutego br. w Świebodzicach otwarto nowo wybudowane obiekty oświatowe przy Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych. W uroczystości wziął udział członek zarządu województwa Jerzy Tutaj.

[więcej]

Innowacyjne metody nauczania na obszarach wiejskich

Dodano: 13-02-2012

Dziś wicemarszałek Radosław Mołoń spotkał się z dolnośląskimi wójtami i burmistrzami w związku z uruchomieniem z dn. 17 stycznia br. przez samorząd projektu „Podniesienie kompetencji nauczycieli z obszarów wiejskich Dolnego Śląska w zakresie innowacyjnych metod nauczania w obszarach ICT i nauki matematyczno-informatycznych”. Konferencja odbyła się w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

[więcej]

Wmurowanie kamienia węgielnego

Dodano: 08-02-2012

Dziś, 8 lutego 2012 roku, na terenie Politechniki Wrocławskiej wmurowano kamień węgielny pod budynek: Strefa Kultury Studenckiej wraz z parkingiem wielopoziomowym. Członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Tutaj wziął udział w uroczystości składając swój podpis w akcie erekcyjnym.

[więcej]

III Spotkania Edukacyjne "Wrocławski indeks"

Dodano: 08-02-2012

W dniach 6-7 marca 2012 roku wrocławskie uczelnie wyższe organizują III Spotkania Edukacyjne 'Wrocławski Indeks"

[więcej]

Walczą o indeksy polskich uczelni

Dodano: 14-01-2012

Wiedzą z zakresu polityki i gospodarki, stosunków międzynarodowych oraz historii najnowszej wykazali się uczestnicy okręgowych eliminacji 53. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Najlepsi młodzi Dolnoślązacy rywalizowali o udział w finale Olimpiady i indeksy na wybrane uczelnie w całym kraju. Uczestników dopingował osobiście Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]