rozmiar czcionki: A | A | A

Wręczenie Certyfikatów dla Szkół Wspierających Uzdolnienia.

Dodano: 17-12-2013

W dniu wczorajszym w Sali Kolumnowej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wyjątkowe spotkanie Członków Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień z dyrektorami Dolnośląskiej Sieci Szkół Wpierających Uzdolnienia. Podczas spotkania zostały wręczone Certyfikaty dla 12 Szkół wchodzących w skład Sieci.

[więcej]

Nabór wniosków na realizację zadań publicznych w zakresie edukacji publicznej, w tym szkolnictwa...

Dodano: 12-12-2013

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił nabór wniosków na realizację zadań publicznych w zakresie edukacji publicznej, w tym szkolnictwa wyższego w 2014 r. Podmiotami uprawnionymi do złożenia wniosku są dolnośląskie szkoły wyższe.

[więcej]

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Dodano: 10-12-2013

W dniu 26 listopada 2013 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów, uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych.

[więcej]

Wizyta studyjna i warsztaty dla nauczycieli w Getyndze.

Dodano: 03-12-2013

Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Partnerskim Regionem Dolnego Śląska, jakim jest Region Dolnej Saksonii (Hanower), zorganizował 3-dniową wizytę studyjną połączoną ze specjalistycznymi warsztatami dla nauczycieli przyrody, która odbyła się w dniach 27-29 listopada br. w Getyndze.

[więcej]

Wizyta nauczycieli kształcących w zawodach mechanicznych i gastronomicznych w Dreźnie.

Dodano: 03-12-2013

W ramach współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z Wolnym Państwem Saksonia Saksońskie Ministerstwo Kultury i Edukacji zaprosiło 20-osobową grupę dolnośląskich nauczycieli kształcenia zawodowego z branży mechanicznej i z branży gastronomicznej na 2-dniowe warsztaty dotyczące kształcenia dualnego, które odbyły się w dniach 7-8 października w Dreźnie.

[więcej]

Międzynarodowa Konferencja „Wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia i promocji uczniów...

Dodano: 03-12-2013

Uroczystego otwarcia Konferencji dokonała Pani Grażyna Malczuk, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W imieniu organizatorów gości przywitała Pani Małgorzata Bacia, Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

[więcej]

Gala wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima”.

Dodano: 26-11-2013

Wczoraj w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego konkursu „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima”.

[więcej]