rozmiar czcionki: A | A | A

„Szkoła Mistrzostwa Sportowego Gwarancją Wszechstronnego Rozwoju”.

Dodano: 05-02-2014

Pod takim tytułem 30 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu odbyła się konferencja, mająca na celu promowanie dyscyplin sportowych Szkół Mistrzostwa Sportowego, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Zainteresowanie projektem "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku".

Dodano: 05-02-2014

W dniach 3 – 4 lutego br. na Dolnym Śląsku przebywała delegacja z Radomia, z Wiceprezydentem Ryszardem Fałkiem, Leszkiem Pożyczką – Dyrektorem Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz dyrektorami i nauczycielami zespołów szkół zawodowych Radomia.

[więcej]

Rekrutacja nauczycieli polonistów do pracy dydaktycznej za granicą w Rosji i w Kazachstanie

Dodano: 04-02-2014

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą prowadzi rekrutację uzupełniającą nauczycieli polonistów do pracy dydaktycznej za granicą w Rosji i w Kazachstanie.

[więcej]

Srebrny medal dla Szymona Sajnoka - zawodnika świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w...

Dodano: 28-01-2014

Szymon Sajnok - uczeń I klasy świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie, prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, wywalczył swój pierwszy medal w kategorii juniorów i pierwsze podium w przełajach.

[więcej]

Rozstrzygnięcie naboru wniosków na realizację zadań publicznych w zakresie edukacji publicznej, w...

Dodano: 24-01-2014

W dniu 21 stycznia 2014 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął Uchwałę nr 5204/IV/14 w sprawie rozstrzygnięcie naboru wniosków na realizację zadań publicznych w zakresie edukacji publicznej, w tym szkolnictwa wyższego w 2014 roku.

[więcej]

Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu prowadzonej przez Samorząd Województwa...

Dodano: 23-01-2014

Miło jest nam poinformować, że były uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego - Dawid Kupczyk (absolwent 1996 r.) - został Chorążym Reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014 r. Dawid po raz piąty będzie reprezentował nasz kraj w bobslejach.

[więcej]

Konkurs na najlepszy scenariusz zajęć historycznych dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych pn....

Dodano: 22-01-2014

Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wraz z Saksońskim Ministerstwem Edukacji oraz Ministerstwem Kultury Dolnej Saksonii, organizują w roku 2014 Międzyregionalny Konkurs pn. „Rok 1989 w Polsce i Niemczech – początek drogi do demokracji”.

[więcej]