rozmiar czcionki: A | A | A

II edycja ogólnopolskiego XIII Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.

Dodano: 28-05-2015

Dnia 25 maja 2015 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie- Słupiec odbyła się II ogólnopolska edycja XIII Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. W turnieju uczestniczyła młodzież szkolna ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski.

[więcej]

VII edycja Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji „Białe Noce”.

Dodano: 27-05-2015

25 maja br. w Auli Ossolineum odbyła się uroczysta gala konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe Noce”, podczas której zostały wręczone nagrody dla laureatów i uczestników konkursu.

[więcej]

Warsztaty teatralne w Lubinie z udziałem Pana Tadeusza Samborskiego, Członka Zarządu Województwa...

Dodano: 21-05-2015

W związku z obchodami Roku Reymontowskiego, z inicjatywy dr Tadeusza Samborskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, w dniu 18 maja 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, odbyły się warsztaty teatralne.

[więcej]

Gala wręczenia nagród Uczniom – Autorom najlepszych Uczniowskich Mini Projektów Badawczych w...

Dodano: 21-05-2015

W dniu 19 maja br. w Hotelu Topacz w Ślęzie k/o Wrocławia odbyła się uroczystość wręczenia nagród rzeczowych i dyplomów Uczniom – Autorom najlepszych Uczniowskich Mini Projektów Badawczych w zakresie innowacyjnego zastosowania w praktyce wiedzy z obszaru 38 zawodów oraz w zakresie innowacyjnego zastosowania w praktyce wiedzy z obszaru nauk przyrodniczych z zakresu biologii, chemii i fizyki.

[więcej]

"Bajkowóz" w Zespole Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu.

Dodano: 18-05-2015

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu, placówki dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, nawiązali współpracę z fundacją "Serdecznik" z Poznania. Dzięki tej współpracy szkoła włączyła się w realizację projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka".

[więcej]

Konferencja promująca rezultaty projektu z EFRR w ramach POWT Cz-PL 2007-2013 pn. „Akcent@com”

Dodano: 14-05-2015

W dniu 7 maja br. w Nachodzie/Czechy odbyła się konferencja promująca trwałe rezultaty projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 pn. „Akcent@com”.

[więcej]

Dolny Śląsk reprezentantem Polski na konferencji „Innovative education – a real opportunity for...

Dodano: 14-05-2015

W dniach 7-8 maja br. w Brasovie, w Rumunii, w ramach Zgromadzenia Regionów Europy, którego członkiem jest Dolny Śląsk, odbyła się konferencja nt. „Innovative education – a real opportunity for youth”.

[więcej]