rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z przedstawicielami Obszarów Strategicznej Interwencji

Dodano: 03-09-2015

Prezentacja ze spotkania z przedstawicielami Obszarów Strategicznej Interwencji

[więcej]

Informacja o środkach finansowych przeznaczonych na dotacje w trybie art. 19a ustawy o działalności...

Dodano: 26-08-2015

Uprzejmie informujemy, że  w Wydziale Edukacji i Nauki w dziale 801 - Oświata i wychowanie, brak jest aktualnie środków na zadania realizowane w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.  

[więcej]

Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy mistrzem Europy

Dodano: 14-08-2015

W rozgrywających się w ostatni weekend w Estonii Szosowych Mistrzostwach Europy złoto dla Polski wywalczył w pięknym stylu Alan Banaszek - uczeń III klasy LO SMS , świdnickiej szkoły prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Znakomity występ Zespołu Szkół w Jaworze na Łotwie w Ventspils.

Dodano: 05-08-2015

W dniach 30.07.-02.08.2015 przedstawiciele Zespołu Szkół w Jaworze, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego uczestniczyli w 15 Międzynarodowym Festiwalu Układania Dywanów Kwiatowych w Ventspils.

[więcej]

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku wzorem dla innych samorządów!

Dodano: 15-07-2015

13 lipca br. przy ul. Dobrzyńskiej odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Cezarego Przybylskiego z przedstawicielami innych samorządów wojewódzkich, którego celem było zaprezentowanie programu modernizacji szkolnictwa zawodowego na Dolnym Śląsku jako dobrej praktyki oraz udzielenie informacji o szczegółach realizacji projektów w ramach programu.

[więcej]

Podsumowanie 12 edycji Szkoły Letniej kultury i języka polskiego.

Dodano: 09-07-2015

W dniu 7 lipca br. o godzinie 11:30 odbyło się uroczyste zakończenie kursu języka polskiego na Uniwersytecie Wrocławskim. W uroczystym podsumowaniu kursu wzięli udział: Pan Andrey Yajovlev Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu, Pan Jacek Pilawa – Wiceprzewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej, Pan Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki, Pani prof. Anna Dąbrowska – dyrektor szkoły języka polskiego...

[więcej]

Spotkanie z Laureatami konkursu wiedzy o Ukrainie pn.:” Naddnieprzańska epopeja” i konkursu wiedzy...

Dodano: 07-07-2015

2 czerwca br. Pan Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego spotkał się z Laureatami konkursu wiedzy o Ukrainie pn.: „Naddnieprzańska epopeja” i Laureatami konkursu wiedzy o Polsce pn.: „Nadwiślańska epopeja” . W spotkaniu uczestniczył również Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Pani Bogusława Kozłowska - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

[więcej]