rozmiar czcionki: A | A | A

Otwarcie wystawy pt. „Odnawialne źródła energii” w Humanitarium we Wrocławiu.

Dodano: 09-09-2016

W dniu 8 września 2016 r. w HUMANITARIUM we Wrocławiu uroczyście otwarto nową wystawę pt. „Odnawialne Źródła Energii” (OZE), która powstała przy współpracy z Niemiecką Fundacją Federalną Środowisko DBU. W wydarzeniu uczestniczył Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Dodano: 05-09-2016

W dniu 1 września 2016 r. odbyła się uroczysta inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 regionalnych jednostek oświatowych prowadzonych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy.

[więcej]

Konferencja dla dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek oświatowych podsumowująca...

Dodano: 26-08-2016

W dniu 25 sierpnia 2016 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się zorganizowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - Pana Romana Kowalczyka, konferencja dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych, podsumowująca rok szkolny 2015/2016. W wydarzeniu uczestniczyli również: Dolnośląski Wicekurator Oświaty - Pan Janusz Wrzal, Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - Pan Jerzy Więcławski.

[więcej]

Kolejny wspaniały występ drużyny Zespołu Szkół w Jaworze

Dodano: 11-08-2016

W dniach 05.08.-08.08.2016 r. przedstawiciele Zespołu Szkół w Jaworze, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego uczestniczyli w 16 Międzynarodowym Festiwalu Układania Dywanów Kwiatowych w Ventspils.

[więcej]

Rafał Majka z brązowym medalem

Dodano: 09-08-2016

Na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro pierwszy brązowy medal zdobył Rafał Majka – absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

VII edycja społecznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

Dodano: 09-08-2016

W dniach 2-12 lipca 2016 r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach wzięli udział w VII edycji społecznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, którą co roku organizuje Fundacja Studio Wschód we współpracy z TVP Wrocław, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. W tym roku ponad tysiąc...

[więcej]

Coroczna wizyta na Dolnym Śląsku polskiej młodzieży z Białorusi

Dodano: 28-07-2016

W dniu 21 lipca br. w Sali Sesyjnej Samorządu Województwa Dolnośląskiego odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Pana Cezarego Przybylskiego z młodzieżą pochodzenia polskiego z Lidy oraz Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. W spotkaniu wzięli również udział: Wojewoda Dolnośląski - Pan Paweł Hreniak, Dolnośląski Kuratora Oświaty - Pan Roman Kowalczyk, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - Pan Julian Golak. Wydział Edukacji i Nauki UMWD reprezentowała Pani...

[więcej]