rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejny wspaniały występ drużyny Zespołu Szkół w Jaworze

Dodano: 11-08-2016

W dniach 05.08.-08.08.2016 r. przedstawiciele Zespołu Szkół w Jaworze, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego uczestniczyli w 16 Międzynarodowym Festiwalu Układania Dywanów Kwiatowych w Ventspils.

[więcej]

Rafał Majka z brązowym medalem

Dodano: 09-08-2016

Na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro pierwszy brązowy medal zdobył Rafał Majka – absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

VII edycja społecznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

Dodano: 09-08-2016

W dniach 2-12 lipca 2016 r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach wzięli udział w VII edycji społecznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, którą co roku organizuje Fundacja Studio Wschód we współpracy z TVP Wrocław, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. W tym roku ponad tysiąc...

[więcej]

Coroczna wizyta na Dolnym Śląsku polskiej młodzieży z Białorusi

Dodano: 28-07-2016

W dniu 21 lipca br. w Sali Sesyjnej Samorządu Województwa Dolnośląskiego odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Pana Cezarego Przybylskiego z młodzieżą pochodzenia polskiego z Lidy oraz Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. W spotkaniu wzięli również udział: Wojewoda Dolnośląski - Pan Paweł Hreniak, Dolnośląski Kuratora Oświaty - Pan Roman Kowalczyk, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - Pan Julian Golak. Wydział Edukacji i Nauki UMWD reprezentowała Pani...

[więcej]

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w...

Dodano: 30-06-2016

W dniu 24 czerwca 2016 r. Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego uczestniczył w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Rajd „Sudety 2016”

Dodano: 30-06-2016

W dniach 23 - 25.05.2016 r. pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego odbył się XXIX Ogólnopolski Rajd Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych ”Sudety”. W Rajdzie wzięło udział 170 uczestników z 18 placówek z terenu całej Polski.

[więcej]

Spotkanie z Laureatami konkursu wiedzy o Polsce pn.: „Nadwiślańska epopeja”

Dodano: 29-06-2016

23 czerwca br. Pan Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego spotkał się z Laureatami konkursu wiedzy o Polsce pn.: „Nadwiślańska epopeja” . W spotkaniu uczestniczył również Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Pani Bogusława Kozłowska - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

[więcej]