rozmiar czcionki: A | A | A

Zakończenie XIX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu.

Dodano: 26-09-2016

W dniu 21 września 2016 r. w Auli Politechniki Wrocławskiej odbyło się uroczyste zakończenie XIX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu.

[więcej]

C.d. warsztatów regionalnych pn. "Młodzież dla polsko-niemieckiego obszaru powiązań".

Dodano: 20-09-2016

W sobotę 17 września 2016 r. uczestnicy w międzynarodowych i międzyszkolnych grupach opracowali swoje wizje wspólnego obszaru powiązań do 2030 roku. Uczniowie w trakcie przygotowań do popołudniowej sesji, na której mieli zaprezentować swoje prace, wykazywali się ogromną inwencją i kreatywnością. Wykorzystywali wszystkie materiały i narzędzia udostępnione im przez organizatorów, zarówno plastyczne, jak i multimedialne.

[więcej]

„Poznajemy dzieje wsi polskiej, przemysłu i transportu wiejskiego”

Dodano: 20-09-2016

W dniu 16 września 2016 r. delegacja Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie wspólnie z dyrektorem szkoły - Panem Józefem Kochniarczykiem oraz przedstawicielem organu prowadzącego Panem Jerzym Więcławskim - Dyrektorem Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, udała się w ramach programu edukacyjnego pn. „Poznajemy dzieje wsi polskiej, przemysłu i transportu wiejskiego” do Szreniawy koło Poznania do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu...

[więcej]

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (d. Fundacja Dzieci Niczyje)...

Dodano: 19-09-2016

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” prowadzi ogólnopolski program certyfikacji placówek oświatowych - Chronimy Dzieci.

[więcej]

XIX Dolnośląski Festiwal Nauki

Dodano: 16-09-2016

W dniu 15 września 2016 r. w Wielkiej Sali Ratusza Muzeum Miejskiego Wrocławia odbyła się inauguracja XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

[więcej]

W dniu 14 września 2016 r. odbyło sie uroczyste otwarcie spotkania "Młodzież dla...

Dodano: 16-09-2016

W dniu 14 września 2016 na uroczyste otwarcie spotkania „Młodzież dla polsko-niemieckiego obszaru powiązań” przybyli Jerzy Więcławski - Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Jolanta Szwedowska - Wicedyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

[więcej]

”Młodzież dla polsko-niemieckiego obszaru powiązań”.

Dodano: 14-09-2016

W dniach  14-18.09.2016 w Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Krzyżowa odbędą się  polsko-niemieckie warsztaty regionalne  pn. ”Młodzież dla polsko-niemieckiego obszaru powiązań”. Patronat  honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.W warsztatach wezmą udział uczniowie z Województwa Dolnośląskiego: Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach...

[więcej]