rozmiar czcionki: A | A | A

W Dolnośląskimi Zespole Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu uruchomiono nowoczesny...

Dodano: 05-12-2022

Uczniowie, którzy są jednocześnie pacjentami oddziałów szpitalnych, pod opieką wykwalifikowanego nauczyciela specjalisty, uczą się zapamiętywania i odszukiwania informacji, jak w świadomy sposób, zmienić wzorzec wytwarzanych fal mózgowych, by mózg pracował wydajniej i szybciej. Terapia poprawia efektywność pracy, zapamiętywanie i odszukiwanie informacji. Szczególnie wskazana jest dla uczniów z nadpobudliwością psychoruchową, z deficytem uwagi, w spektrum autyzmu, z dysleksją, ze stanami...

[więcej]

Rozstrzygnięcie Konkursu „Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej… ”. 80....

Dodano: 25-11-2022

23 listopada 2022 roku w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej odbył się wernisaż prac Konkursu „Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej… ”. 80. rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, podczas którego wręczono laureatom oraz wyróżnionym dyplomy oraz nagrody, a nauczycielom i dyrektorom placówek podziękowania oraz upominki.

[więcej]

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Dolnośląskiej Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 4 przy Szpitalu...

Dodano: 24-11-2022

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa.  W tym roku dzień ten wypada w niedzielę, dlatego w DSPS „Orlik” już w piątek 18 listopada postanowiliśmy uczcić tę wyjątkową datę. Kolor niebieski to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi, więc przygotowaliśmy tematyczną gazetkę na niebieskim tle, udekorowaliśmy korytarz niebieskimi balonami, mieliśmy zajęcia...

[więcej]

Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze na Targach Ogrodniczych Gardenia 2022 w Poznaniu.

Dodano: 23-11-2022

Po raz kolejny Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze, wystąpił podczas Targów Ogrodniczych Gardenia 2022 w Poznaniu. Piękne stoisko Szkoły zachwyciło gości wystawy.

[więcej]

Odśpiewanie hymnu w Dolnośląskim Zespole Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy

Dodano: 22-11-2022

Z okazji Święta Niepodległości 10.11.2022r punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie Dolnośląskiego Zespołu Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy uroczyście odśpiewali hymn.

[więcej]

Ogólnopolska akcja MEiN „Szkoła do hymnu” oraz „Szkoła Pamięta”

Dodano: 22-11-2022

10 listopada 2022 r. uczniowie i pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Lubinie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".

[więcej]

Wspólne odśpiewanie hymnu

Dodano: 22-11-2022

W czwartek 10 listopada Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4 przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym „Orlik” w Kudowie Zdroju wzięła udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu wraz z innymi kudowskimi szkołami.

[więcej]