rozmiar czcionki: A | A | A

Znakomity występ Zespołu Szkół w Jaworze na Łotwie w Ventspils.

05.08.2015 13:25

W dniach 30.07.-02.08.2015 przedstawiciele Zespołu Szkół w Jaworze, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego uczestniczyli w 15 Międzynarodowym Festiwalu Układania Dywanów Kwiatowych w Ventspils.

Fot. ZS w Jaworze

W kategorii „ocena uczestników” ZS w Jaworze zdobył I miejsce na 50 drużyn z 8 krajów. Tematem tegorocznego festiwalu był „Signs” czyli „Znaki”. Szkołę, Kraj i Region Dolnego Śląska reprezentowali słuchacze kierunku florysta w składzie: Marta Cydzik -Bujnowska,  Iwona Rusnak, Magdalena Subocz (absolwentka szkoły),  liderem zespołu była Dorota Subocz – Dyrektor Zespołu Szkół w Jaworze.

 

Zadaniem było wykonanie dywanu w kształcie koła o śr. 3m wysokość 20cm całość  6 m² . Materiał  przywieziono z Polski  a także zebrano w pobliskim lesie. Na wykonanie zadania były 24 godziny. Prace trwały od godz. 9 rano w piątek do 9 rano w sobotę.

 

 

Tytuł zwycięskiego dywanu brzmiał „ Czy był tu Anioł?”.

 

 

„…Dawniej wierzono, że piegi to pocałunki anioła, że zapach świeżo skoszonej trawy, że zapach kwiatów, że znalezione na drodze PIÓRO symbolizuje jego obecność. To wszystko znaki od Dobrego Bytu. Czy zatem możemy go spotkać i teraz? Pochyl się nad naszym dywanem i odszukaj swoje pióro, niech stanie przy Tobie Twój anioł, ten niebieski albo bardziej ziemski. Niech wypełni Cię wolność i radość…”.

 

Każdy kto zatrzymał się mógł schwytać chwilę ukrytą w naszym dywanie.

Fot. ZS w Jaworze
Fot. ZS w Jaworze