rozmiar czcionki: A | A | A

Ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu, prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, na Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

16.01.2014 13:50

Miło jest nam poinformować, że byli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu - Natalia Wojtuściszyn (absolwentka 2012 r.) i Maciej Kurowski (absolwent 2005 r.) wypełnili normy Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Międzynarodowej Federacji Saneczkowej FIL i wystartują w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w lutym tego roku.

Źródło: PKOL

Ostatni raz Maciej odwiedził swoją macierzystą  szkołę przed świętami Bożego Narodzenia. Trenował na hali i siłowni SMS Karpacz z młodszymi saneczkarzami oraz z Arturem Gędziusem (absolwentem 2008 r.). Artur wraz z Jakubem Kowalewskim (absolwent 2013 r.) tworzą saneczkową dwójkę, która przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Europy. Maciej na początku stycznia 2014 r. osiągnął swój życiowy sukces w startach Pucharu świata, gdzie został sklasyfikowany na 14 pozycji. Natalia również dobrze zaprezentowała się w Niemieckim Koenigssee,  zajmując  16 miejsce.

 

Życzymy dużo zdrowia w Nowym  2014 Roku oraz dobrych i szybkich ślizgów w Soczi.

Natalia Wojtuściszyn/Źródłó: ZSP w Karpaczu
Maciej Kurowski/Źródłó: ZSP w Karpaczu
Natalia Wojtuściszyn na torze/Źródłó: ZSP w Karpaczu
Maciej Kurowski podczas jazdy/Źródłó: ZSP w Karpaczu
Maciej Kurowski w trakcie treningu w szkolnej siłowni/Źródłó: ZSP w Karpaczu