rozmiar czcionki: A | A | A

XX EDYCJA KONKURSU STYPENDIALNEGO DLA DOLNOŚLĄSKICH UCZNIÓW

10.12.2020 12:43

Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień na posiedzeniu 4 grudnia 2020 przyznała roczne stypendia uzdolnionej młodzieży w ramach jubileuszowej XX edycji Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk" oraz XIX dolnośląskiej edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Stypendia „zDolny Śląsk” otrzyma 58 osób a stypendia pomostowe – 7 osób.

Fundacja Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu

Roczne stypendia w rocznej kwocie od 2500 zł do 3500 zł trafią do laureatów „zDolnego Śląska” - uczniów i absolwentów szkół podstawowych i średnich z całego Dolnego Śląska. Komisja doceniła osiągnięcia kandydatów w czterech kategoriach: naukowej, artystycznej, sportowej i działalności społecznej. Stypendia w poszczególnych kategoriach i powiatach przyznawane są proporcjonalnie do ilości
kandydatur z danej kategorii i obszaru.

Stypendia pomostowe w wysokości 5000 zł wesprą tegorocznych dolnośląskich maturzystów z małych miejscowości, którzy świetnie zdali egzamin dojrzałości            i rozpoczęli studia na uczelniach państwowych. Fundacja Edukacji Międzynarodowej – organizator konkursów - opublikowała listy laureatów na stronie:
https://www.fem.org.pl/nasze-projekty/aktualne-projekty/program-stypendialny-zdolny-slask/


W tym roku, z powodu ograniczeń sanitarnych nie odbędzie się doroczna, uroczysta Gala Stypendialna, z udziałem władz regionu i laureatów. Laureaci dyplomy otrzymają pocztą.


Wyniki XX konkursu Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk"


Wyniki XX edycji Programu Stypendialengo "zDolny Śląsk"