rozmiar czcionki: A | A | A

Wrocław sercem światowej fizyki - zapraszamy na konferencję

13.06.2011 15:45

Jesienią Wrocław stanie się sercem światowej fizyki. W dniach 26-29 października 2011 r. w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji naukowej ASEPS 2011. Jej organizatorem jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+, wspólnie z European Physics Society, Société Française de Physique, Deutsche Physikalische Gesellschaft i Polskim Towarzystwem Fizycznym.

Wrocławska konferencja poświęcona będzie tendencjom współczesnym kierunkom, jakie wyznaczają badania fizyczne,  m.in. kosmologii czy fizyce kosmicznej. Udział w niej wezmą światowej klasy badacze z Azji i Europy, wybitni fizycy, m.in. laureat Nagrody Nobla prof. Carlo Rubbia.

ASEPS 2011 będzie doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów, które mogą zaowocować wspólnymi projektami badawczymi oraz przyczynią się do rozwoju ważnej dziedziny naukowej. W programie konferencji przewidziano też warsztaty m.in. o formach współpracy między nauką i przemysłem czy o zarządzaniu dużymi projektami badawczymi. Poprowadzą je wybitni specjaliści w omawianych dziedzinach.

Obrady będą się odbywać w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu. Ten położony w malowniczej okolicy, w pobliżu Parku Szczytnickiego i ZOO ośrodek konferencyjny jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w tej części Europy.

Udział w konferencji jest płatny. Do 20 lipca 2011 r. opłata konferencyjna wynosi 130 euro, później - do końca procesu rejestracji, czyli do 30 września br. - trzeba będzie zapłacić 150 euro. Dlatego warto już teraz zarezerwować miejsce na tym wielkim spotkaniu fizyków z Azji i Europy.

Szczegółowe informacje o szczycie ASEPS 2011, a także formularz rejestracyjny znajduje się na oficjalnej stronie internetowej www.aseps.net oraz w załączonych do wiadomości plikach: oficjalnej ulotce konferencji oraz agendzie obrad.

Serdecznie zapraszamy do Wrocławia na konferencję ASEPS 2011.

Formularz rejestracyjny ASEPS 2011 (POBIERZ)

ULOTKA

PROGRAM