rozmiar czcionki: A | A | A

W dniach 22-28 sierpnia 2021 laureaci drugiej i trzeciej edycji konkursu „Gruzja – fascynująca podróż” przebywali w Autonomicznej Republice Adżari w Gruzji

07.09.2021 12:54

W dniach 22-28 sierpnia 2021 laureaci drugiej i trzeciej edycji konkursu „Gruzja – fascynująca podróż” przebywali w Autonomicznej Republice Adżari w Gruzji na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Kultury i Sportu.

Joanna Kaczmarska - DODN Wrocław

Edukacyjno-kulturalny program pobytu był bardzo bogaty. Uczniowie poznawali historyczne miejsca w Batumi i jego okolicach.
 
W twierdzy Gonio-Apsaros spotkali się z przedstawicielem Regionalnego Centrum Młodzieży, który wręczył im drobne upominki.

W Parku Narodowym Mtirala uczniowie mogli nie tylko podziwiać bujną przyrodę, ale także pozjeżdżać na tyrolce.

W kolejnym dniu wizyty w twierdzy Petra odbyło się oficjalne spotkanie z Minister Edukacji Kultury i Sportu Panią Maią Khajishvili, Wiceministrem Zaurem Akhvlediani oraz Naczelnikiem Departamentu Edukacji Nazibrolą Beridze-Gabaidze. Pani Minister pogratulowała polskiej młodzieży zwycięstwa w konkursie i wyraziła nadzieję, że w październiku do Wrocławia przyjadą uczniowie gruzińscy, laureaci konkursu wiedzy o Polsce.

Polscy uczniowie mieli także okazję skorzystać z kąpieli w Morzu Czarnym, zwiedzić nadmorski Bulwar, którego łączna długość wynosi obecnie około ośmiu kilometrów, a także podziwiać bogactwo szaty roślinnej w słynnym ogrodzie botanicznym.

Ostatni dzień wizyty był niezwykle intensywny: rejs po Morzu Czarnym, wizyta w górskiej części Adżarii: 30-metrowy Wodospad Makhuntseti, XII-wieczny Most Królowej Tamar, wizyta w winnicy rodziny Shervashidze, gdzie przy tradycyjnej suprze polska młodzież mogła posłuchać tradycyjnego polifonicznego śpiewu oraz gry na tradycyjnych instrumentach. Ostatnią atrakcją tego dnia był wyjazd kolejką gondolową Argo na pobliskie wzgórze Anuria skąd można podziwiać nocną panoramę Batumi.Joanna Kaczmarska - DODN Wrocław
Joanna Kaczmarska - DODN Wrocław
Joanna Kaczmarska - DODN Wrocław
Joanna Kaczmarska - DODN Wrocław