rozmiar czcionki: A | A | A

Uczniowie z Krośnic mają nową szkołę

12.10.2011 17:39

Krośniccy uczniowie mają powód do radości. Dzieci uczące się dotąd w dwóch budynkach szkoły podstawowej i gimnazjum będą uczęszczać do jednego, wspólnego obiektu. Dzisiaj odbyło się uroczyste oddaniu do użytku nowo wybudowanej szkoły w Krośnicach. W wydarzeniu uczestniczyli wicemarszałek Radosław Mołoń oraz wicemarszałek Marek Łapiński.

Przestronny blok dydaktyczny połączony jest z halą sportową. Wszystkie klasy są wyposażone w ławki, krzesła i tablice. W pracowniach dydaktycznych stoi już nowy sprzęt. Teraz szkolne mury zapełnią uczniowie z całej gminy. Do nowej szkoły zostaną przeniesione również dzieci z filii w Wierzchowicach. Budowa placówki w Krośnicach trwała kilkanaście miesięcy i kosztowała gminę blisko 8 mln zł.

Nowy blok dydaktyczny ma duże sale lekcyjne, nowocześnie wyposażone sanitariaty i zachowane wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Dzieci i młodzież będą się uczyć na parterze i pierwszym piętrze budynku, a na jego poddaszu urządzono pokoje na potrzeby szkolnego schroniska młodzieżowego. Stare szkolne budynki gimnazjum i wierzchowickiej filii gmina zamierza sprzedać, natomiast stary obiekt szkoły podstawowej zostanie zaadaptowany na potrzeby kuchni i stołówki. Znajdować się tu będą również m.in. świetlica i biblioteka szkolna. W planie jest  również budowa krytego basenu. Obiekt ten będzie ostatnim elementem kompleksu Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowego.