rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z Laureatami konkursu wiedzy o Ukrainie pn.:” Naddnieprzańska epopeja” i konkursu wiedzy o Polsce pn.: „Nadwiślańska epopeja”

07.07.2015 09:52

2 czerwca br. Pan Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego spotkał się z Laureatami konkursu wiedzy o Ukrainie pn.: „Naddnieprzańska epopeja” i Laureatami konkursu wiedzy o Polsce pn.: „Nadwiślańska epopeja” . W spotkaniu uczestniczył również Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Pani Bogusława Kozłowska - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

Fot. UMWD

W roku 2015 wspólnie z Konsulatem RP w Winnicy zostały zorganizowane 2 konkursy, dla młodzieży z Dolnego Śląska konkurs wiedzy o Ukrainie  pn.: „Naddnieprzańska epopeja”  natomiast dla młodzieży z Ukrainy konkurs wiedzy o Polsce  pn.: „Nadwiślańska epopeja” . Uczestnikami konkursów byli uczniowie szkół gimnazjalnych, rywalizujący w trzech etapach (szkolnym, międzyszkolnym i finałowym) o tytuł laureata.

 

Nagrodą główną dla najlepszych uczniów, jest kilkunastodniowy wyjazd na szkołę letnią do Karpacza. Młodzież w czasie pobytu uczestniczy w zajęciach z języka polskiego i ukraińskiego organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski. Poza zajęciami  młodzież odkrywa walory turystyczne Wrocławia i Dolnego Śląska. W programie pobytu znajduje się m.in. zwiedzanie Wrocławia,  Zamku Książ  i Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD