rozmiar czcionki: A | A | A

Pożegnanie sezonu narciarskiego

26.04.2011 08:54

W miniony weekend w miejscowości Kühtai (Tyrol – Austria) na wysokości ponad 2000 metrów odbyły się międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec – zawody zaliczane do cyklu zawodów IPC. W przepięknej alpejskiej scenerii, przy słonecznej pogodzie (+22 stopni) alpejczycy walczyli na doskonale przygotowanych stokach w konkurencjach slalom oraz slalom gigant.

Polskę oraz Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. M. Grzegorzewskiej we Wrocławiu reprezentowało dwoje zawodników: Anna Kosińska i Dawid Suchodolski oraz Stanisław Kosiński absolwent Ośrodka obecnie student Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Podobnie, jak w ubiegłym miesiącu na Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, tak i w ostatnią sobotę i niedzielę nasi zawodnicy wywalczyli czołowe lokaty. Ponownie każdy z nich stanął na podium! Oczywiście współtwórcami sukcesu są przewodnicy, bez których start w zawodach nie jest możliwy. Po krótkim odpoczynku narciarze rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Wszechstronne przygotowania fizyczne, będą realizowane poprzez ćwiczenia na sali gimnastycznej oraz na obozach letnich.

Ostatni start w sezonie był bardzo udany dla zawodników Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. M. Grzegorzewskiej we Wrocławiu.

WYNIKI:
slalom gigant (GS) (narząd wzroku B1-B3)

Kategoria kobiet

1. MIEJSCE  – ANNA KOSIŃSKA       (DSOSWDNS)       1:37,54
Przewodnik Dariusz Rutkowski       (DSW)

Kategoria mężczyzn

2. MIEJSCE – STANISŁAW KOSIŃSKI   (student DSW)    1:37,26
Przewodnik – Adam Pawłowski          (student DSW)
3. MIEJSCE – DAWID SUCHODOLSKI   (DSOSWDNS)      1:47,64
Przewodnik – Jan Puchała
              
slalom gigant (GS ) (narząd wzroku B1-B3)

Kategoria mężczyzn

1. MIEJSCE – STANISŁAW KOSIŃSKI   (student DSW)    1:42,48
Przewodnik – Adam Pawłowski           (student DSW)
2. MIEJSCE – DAWID SUCHODOLSKI   (DSOSWDNS)     1:55,43
Przewodnik – Jan Puchała