rozmiar czcionki: A | A | A

Podsumowanie 12 edycji Szkoły Letniej kultury i języka polskiego.

09.07.2015 08:10

W dniu 7 lipca br. o godzinie 11:30 odbyło się uroczyste zakończenie kursu języka polskiego na Uniwersytecie Wrocławskim. W uroczystym podsumowaniu kursu wzięli udział: Pan Andrey Yajovlev Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu, Pan Jacek Pilawa – Wiceprzewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej, Pan Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki, Pani prof. Anna Dąbrowska – dyrektor szkoły języka polskiego dla cudzoziemców na Uniwersytecie Wrocławskim.

Fot. UMWD

W dniach od 29 czerwca do 8 lipca br. na Dolnym Śląsku przebywała grupa 10 laureatów konkursu wiedzy o Polsce.

 

Młodzież w czasie pobytu uczestniczyła w zajęciach z języka polskiego i kultury polskiej organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski. Poza zajęciami  młodzież z Rosji odkrywała walory turystyczne Wrocławia i Dolnego Śląska.

 

W Rosji i na Dolnym Śląsku organizowane są  konkursy dotyczące kultury i historii partnerskiego regionu.  Bierze w nich udział po kilkuset uczniów. Dzięki temu wzrasta zainteresowanie kulturą Rosji i językiem rosyjskim wśród młodych Polaków i odwrotnie kulturą Polski i językiem polskim wśród młodych Rosjan.

 

Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji „Białe Noce” i Konkurs Wiedzy o Polsce organizowane są  w celu upowszechniania wśród młodzieży znajomości języka, historii i kultury regionu partnera.

 

Szkoła Letnia organizowana jest od 12 lat we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Administracji  Gubernatora Obwodu Leningradzkiego przy wsparciu placówek dyplomatycznych obu państw. 

Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD
Fot. UMWD