rozmiar czcionki: A | A | A

Pierwszy dzwonek

01.09.2011 14:03

Jeszcze wczoraj uczniowie i nauczyciele cieszyli się wakacyjną labą, dziś rano wszyscy usłyszeli pierwszy dzwonek. Ci pierwsi wracają do nauki, nauczyciele zaś do intensywnej pracy. Uroczystości związane z Dolnośląską Inauguracją Roku Szkolnego 2011/2012 odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy. W hali sportowej z nauczycielami i dziećmi spotkał się wicemarszałek Marek Łapiński.

Zacznijmy od bardzo dobrej wiadomości. Do najbliższych wakacji pozostało tylko 10 miesięcy - tak przywitał uczniów Jan Bronś, gospodarz miasta Oleśnica. Na wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w hali sportowej MOKIS-u na uczniów czekały władze miasta, województwa, posłowie oraz senatorowie. Byli również przedstawiciele kuratorium oświaty, na czele z kurator dolnośląską Beatą Pawłowicz. Powakacyjnemu powrotowi w szkolne mury towarzyszyły występy utalentowanej młodzieży z oleśnickiego Gimnazjum.

Wicemarszałek Marek Łapiński zapewnił, iż dołoży wszelkich starań, aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę w jak najlepszych warunkach, a szkoła mogła ułatwić dokonywanie dobrych wyborów zawodowych i pomóc w obraniu właściwego kierunku w życiu.

Na zakończenie warto dodać, że w Oleśnicy stworzono i wdrożono nowy system edukacyjny, plasujący tamtejszą oświatę w krajowej czołówce. Mowa o programie e-oświata będącym częścią projektu e-miasto. Jego głównym założeniem było stworzenie nowoczesnego narzędzia informatycznego (portalu edukacyjnego), które stanowić będzie znaczne ułatwienie w edukacji dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Więcej informacji o projekcie: www.e-oswiata.olesnica.pl.