rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa aula w nowym roku akademickim

10.10.2011 15:47

Rozpoczęcie roku akademickiego 2011/12 w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych (NKJO) we Wrocławiu przy ul. Skarbowców miało szczególnie uroczysty charakter gdyż odbyło się w nowej auli. Kilka słów do zgromadzonych wygłosił wicemarszałek Radosław Mołoń. Kadra profesorska, studenci i zaproszeni goście mieli również okazję świętować otwarcie nowego budynku dydaktycznego.

Wicemarszałek Mołoń wszystkim studentom i pracownikom dydaktycznym życzył  satysfakcji z pracy naukowej i własnych dokonań a także sukcesów w rozpoczynającym się roku akademickim. Wicemarszałek pogratulował dotychczasowych osiągnięć, a na koniec podziękował za dar umiejętnego dzielenia się wiedzą, życzliwością i otwartością.

Podczas inauguracji wyświetlono krótki film, który przypomniał jak zmieniło się NKJO, na skutek przeprowadzonych prac budowlanych. Po wręczeniu nagród dla najlepszych nauczycieli i najlepszej absolwentki w  roku akademickim 2010/11 nastąpiła miła chwila wręczenia indeksów tym studentom pierwszego roku, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w procesie rekrutacji do Kolegium. Wykład inauguracyjny zatytułowany ”Antyczne korzenie Europy” wygłosił prof. dr hab. Andrzej Łoś.