rozmiar czcionki: A | A | A

Najlepsi absolwenci nagrodzeni

04.11.2011 14:12

15000 zł za wybitne osiągnięcia kulturalne, naukowe oraz sportowe. Czeki o takiej wartości trafiają do najlepszych absolwentów państwowych uczelni województwa dolnośląskiego w ramach programu "Najlepszy Dyplom Roku". Do tej pory zostali wyróżnieni wybitni absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Dziś, 3 listopada, nagrody finansowe odebrało troje absolwentów studiów licencjackich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Agnieszka Gajda, Mariola Babik oraz Paweł Tobiasz odebrali czeki z rąk wicemarszałka dolnośląskiego Radosława Mołonia, inicjatora programu. Nagrodzeni absolwenci kontynuują naukę na uczelni na kierunku Administracja studiów II-go stopnia.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas sesji naukowej "Turystyka i Zdrowie". Konferencja poświęcona głównie  zdrowotnym aspektom turystyki poruszała takie kwestie jak problematyka medycyny podróży z zagrożeniami i profilaktyką zdrowotną w krajach tropikalnych. Z drugiej strony zdrowotne uwarunkowania i funkcje turystyki zilustrowały temat aktywności turystycznej w procesie przywracania równowagi psychosomatycznej oraz umacniania zdrowia, w prewencji przedwczesnego starzenia się oraz w przywracaniu sprawności fizycznej, psychicznej i społecznej osób z niepełnosprawnością. Poruszono też kwestie edukacyjnej funkcji aktywności turystycznej oraz czynników i warunków bezpieczeństwa tej aktywności (w środowisku gorącym i wilgotnym, zimnym, na wysokości, pod wodą).