rozmiar czcionki: A | A | A

Nabór wniosków do XXIII edycji Programu Stypendialnego “zDolny Śląsk”

05.07.2023 11:17

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza do składania wniosków o roczne stypendia uczniów i absolwentów dolnośląskich szkół podstawowych (od klasy IV, ukończonej w czerwcu 2023) i ponadpodstawowych (również tegorocznych maturzystów). Wnioski można nadsyłać do 20 września 2023. Realizatorem Programu jest Fundacja Edukacji Międzynarodowej.

Stypendia „zDolny Śląsk” są dofinansowane z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Kwota dotacji 240 tysięcy złotych pozwoli na przyznanie rocznych stypendiów w kwotach 3500 zł, 4000 zł i 4500 zł  (w zależności od poziomu edukacyjnego). Przyznanych zostanie około 55 stypendiów “zDolny Śląsk” oraz 5 Stypendiów Pomostowych.

- Serdecznie zapraszam uczniów do składania wniosków do programu „zDolny Śląsk”. Uzyskanie stypendium jest dla uczniów nie tylko nagrodą za dotychczasową pracę i szczególne osiągnięcia, ale również motywacją do dalszego rozwoju. Jako samorząd województwa dostrzegamy dużą potrzebę wspierania młodych i uzdolnionych Dolnoślązaków - mówi Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

O stypendia mogą ubiegać się uczniowie i absolwenci mieszkający na terenie województwa dolnośląskiego, którzy wykazują ponadprzeciętne osiągnięcia: naukowe, artystyczne, sportowe oraz w zakresie działalności społecznej.

Więcej informacji na stronie:

 

https://www.fem.org.pl/nabor-wnioskow-xxiii-edycji-programu-stypendialnego-zdolny-slask/