rozmiar czcionki: A | A | A

MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM BUSKO ZDRÓJ 20-23.08.2020 – 7 MEDALI DLA UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW LOSMS W ŚWIDNICY

31.08.2020 07:26

Dolnośląski Zespół Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy

Przesunięte z powodu pandemii o dwa miesiące Mistrzostwa Polski pokazały, że uczniom i absolwentom Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy siły i wytrwałości nie brakuje a i kondycja sprzyja. Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas został Jakub Musialik – uczeń/zawodnik,  który w marcu podczas spotkania z Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego Panem Marcinem Krzyżanowskim zobowiązał się walczyć o najwyższe kolarskie trofea i słowa dotrzymał Mistrzynią Polski juniorek została Tamara Szalińska – uczennica II klasy. W elicie na czas I vicemistrzem został absolwent Maciej Bodnar a w U23 II vicemistrzem został Damian Papierski. I vicemistrzem Polski ze startu wspólnego został Paweł Szóstka a II vicemistrzem Adam Kuś. W elicie I vicemistrzem Polski ze startu wspólnego został Szymon Sajnok. Szkolne zawodniczki nie stanęły na podium ze startu wspólnego,
ale były o włos - zajęły 4,5,6 i 7 miejsce.

W tym tygodniu odbywają się Mistrzostwa Europy we Francji, na których Polskę reprezentować będą nasi absolwenci Aurela Nerlo, Damian Papierski, Przemysław Kasperkiewicz, Szymon Rekita. Trzymamy mocno kciuki!!!