rozmiar czcionki: A | A | A

Konkurs „Trylogia Sienkiewicza – fakty a fikcja literacka”.

26.02.2016 13:07

W związku z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza, Wydział Edukacji i Nauki Departamentu Spraw Społecznych, we współpracy z Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną we Wrocławiu organizuje Konkurs „Trylogia Sienkiewicza – fakty a fikcja literacka”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska. Celem Konkursu jest poznanie i popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza, rozbudzanie pasji czytelniczych, zamiłowania do literatury, która krzepiła serca w trudnych dla Polski i Polaków czasach oraz popularyzacja wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Przedmiotem konkursu jest opracowanie pracy w formie cyfrowej narracji. Treścią jest zestawienie i interpretacja wybranych wydarzeń opisanych w Trylogii (fikcja literacka) z wydarzeniami historycznymi (fakty) i przedstawienie wniosków w formie wypowiedzi argumentacyjnej. Regulamin Konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są
na stronie internetowej Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu: http://www.dbp.wroc.pl, w zakładce Konkursy.