rozmiar czcionki: A | A | A

Inauguracja sezonu kolarskiego w Świdnickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego

05.04.2016 08:10

Świdnicka Szkoła Mistrzostwa Sportowego w dniach 2-3 kwietnia br. zainaugurowała sezon kolarski.

Inauguracja sezonu kolarskiego tradycyjnie rozpoczęła się w pierwszy weekend kwietnia (2-3.04) sobotnim kryterium ulicznym w Dzierżoniowie i niedzielnym wyścigiem w Sobótce. Sobotni wyścig jest dla szkoły szczególnie ważny - to Memoriał Dyrektora SMS- Zdzisława Szepke. Zdobycie pucharu nie było łatwe, w imprezie wzięło udział wiele zagranicznych silnych ekip, między innymi z Niemiec, Słowacji, Litwy, ale prestiż wyścigu i jego emocjonalne dla nas znaczenie nie pozwoliły oddać pucharu w obce ręce.

Podium należało do uczniów LO SMS, szkoły prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W kategorii junior zwyciężył Jakub Jąkała a w

U23- Mistrz Europy 2015 - Alan Banaszek. Drugie miejsce zajął również nasz uczeń - Szymon Sajnok. W "Ślężańskim Mnichu" - wyścigu oficjalnie otwierającym sezon - wystartowało 400 zawodników, ale i tu triumfowali podopieczni świdnickiej szkoły - I miejsce zajął Mikołaj Konieczny a drugie Bartosz Rudyk. Ogromnie cieszą również pierwsze sukcesy uczniów Szkoły, którzy niedawno wrócili ze zgrupowania w Chorwacji.