rozmiar czcionki: A | A | A

Gala podsumowująca Regionalny Etapu Konkursu na Najlepszych Uczniów w 34 zawodach w 2015 roku w Subregionie Jeleniogórskim.

24.04.2015 09:55

W dniu 17 kwietnia br. w Hotelu Las w Piechowicach odbyła się Gala podsumowująca Regionalny Etap Konkursu na Najlepszych Uczniów w Zawodzie w 2015 roku w Subregionie Jeleniogórskim.

Fot./Źródło: DCIZiDN w Wałbrzychu

Województwo Dolnośląskie na gali reprezentował Pan Tadeusz Samborski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Pani Wanda Gołębiowska, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Pani Małgorzata Medyk, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Nauki UMWD.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Dyrektorzy dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy przygotowywali uczniów do rywalizacji w Konkursie.

Uczniowie – Laureaci I, II i III Miejsca w Konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  Natomiast ich nauczyciele i dyrektorzy szkół listy gratulacyjne i podziękowania.

Konkurs zorganizowany został po raz drugi w ramach realizowanego przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego projektu systemowego z PO KL pn.: „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.  Wzięły w nim udział zgłoszone przez szkoły 3-osobowe drużyny uczniów, kształcących się w danym zawodzie. Każdą szkołę reprezentować mogła tylko jedna drużyna uczniów.

Konkurs na Najlepszych Uczniów w Zawodzie w 2015 roku w Subregionie Jeleniogórskim zorganizowany został w 25 z 34 zawodów. Wzięło w nim udział 333 uczniów (111 drużyn), którzy reprezentowali 38 szkół zawodowych.

Fot./Źródło: DCIZiDN w Wałbrzychu
Fot./Źródło: DCIZiDN w Wałbrzychu
Fot./Źródło: DCIZiDN w Wałbrzychu