rozmiar czcionki: A | A | A

Gala podsumowująca Regionalny Etapu Konkursu na Najlepszych Uczniów w 34 zawodach w 2015 roku w Subregionie Wałbrzyskim.

24.04.2015 09:43

W dniu 16 kwietnia br. w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się Gala podsumowująca Regionalny Etap Konkursu na Najlepszych Uczniów w Zawodzie w 2015 roku w Subregionie Wałbrzyskim.

Fot./Źródło: DCIZiDN w Wałbrzychu

Województwo Dolnośląskie na gali reprezentowała Pani Małgorzata Medyk, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Dyrektorzy dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy przygotowywali uczniów do rywalizacji w Konkursie.

Uczniowie – Laureaci I, II i III Miejsca w Konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  Natomiast ich nauczyciele i dyrektorzy szkół listy gratulacyjne i podziękowania.

Konkurs zorganizowany został po raz drugi w ramach realizowanego przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego projektu systemowego z PO KL pn.: „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.  Wzięły w nim udział zgłoszone przez szkoły 3-osobowe drużyny uczniów, kształcących się w danym zawodzie. Każdą szkołę reprezentować mogła tylko jedna drużyna uczniów.

Konkurs na Najlepszych Uczniów w Zawodzie w 2015 roku w Subregionie Wałbrzyskim zorganizowany został w 28 z 34 zawodów. Wzięło w nim udział 405 uczniów (135 drużyn), którzy reprezentowali 49 szkół zawodowych.

Fot./Źródło: DCIZiDN w Wałbrzychu
Fot./Źródło: DCIZiDN w Wałbrzychu
Fot./Źródło: DCIZiDN w Wałbrzychu
Fot./Źródło: DCIZiDN w Wałbrzychu